Jak na firemní financování, radí Ing. Renáta Smoloňová z MPU

Komerční sdělení

Přinášíme Vám rozhovor s Ing. Renátou Smoloňovou, ředitelkou úseku Aktivní obchody v Moravském Peněžním Ústavu. Dozvíte se, proč je mnohdy obtížné získat úvěr u velkých bank a jaké mají české firmy další možnosti.

Jak problematický je v současnosti přístup českých firem k úvěrům? Narážejí na větší vybíravost bank při hodnocení projektů?

Kritéria zpřísnily nejen banky, ale i ostatní nebankovní instituce. U českých bank navíc často platí, že jim jejich zahraniční matky neumožní půjčovat větší objemy. Proto půjčují mnohdy za daleko tvrdších podmínek a menší sumy. Konkurenční výhodou MPU je jednoznačně rychlost, se kterou jsme schopni přistoupit k úvěrovým případům, individuální přístup a hledání optimálního řešení dle potřeb klientů. Na těchto principech je postavena naše strategie poskytování úvěrů. Jsem opravdu velmi ráda, že se nám tento přístup vrací ve spokojenosti a dlouhodobější spolupráci s klienty, častých doporučení, ale také při získávání úplně nových obchodů.

Kdo má u MPU šanci získat úvěr a jaká kritéria musí splňovat?

Hovoříme-li o firemním segmentu, pak jsme schopni flexibilně reagovat na požadavky týkající se např. projektového financování, tedy developerských projektů zaměřených na různé typy jak komerčních, tak i rezidenčních nemovitostí. Individuálně řešíme i refinancování úvěrů na existující komerčně provozované nemovitosti. V případě, že má určitá společnost solidní výsledky, dostatečně zajištěnou úroveň odbytu pro následující období a možnost zajištění úvěru nemovitostí, řešíme i problematiku provozního financování.

To musí mnoha zájemcům o úvěr znít lákavě, nemá to však nějaký háček? Například v úrokové sazbě?

Rozhodně ne. Snažíme se být naopak konkurenceschopní ve všech aspektech - i pokud jde o úrokové sazby. Úvěry poskytujeme od úrokové sazby 5,9 % p.a. Sazbu může mít klient navíc fixní na několik let. Jsme schopni přitom financovat jednotlivé projekty v poměrně širokém rozsahu. Pokud jde o nemovitostní projekty, není problém poskytnout úvěr v rozmezí již od 10 až do zhruba 180 miliónů korun. Délka financování se přitom podle parametrů jednotlivých projektů může pohybovat v horizontu do pěti až deseti let. Zmíněná sazba 5,9 % p. a. se však může týkat i případů, kdy klient čerpá úvěr za jiným účelem a zajišťuje ho obytnou nemovitostí. Úrokové zvýhodnění oproti standardu je možné také při načerpání úvěru v eurech.

Jak se na Vás mohou případní zájemci obrátit?

Klienti se na nás mohou obrátit osobně v Praze nebo ve Zlíně. K dispozici máme tým úvěrových specialistů působících po celé České republice, proto nejsme nijak regionálně omezeni. Jsme vstřícní a otevření každému jednání.

Bližší informace o firemním financování od MPU naleznete zde.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Google překvapil. Kvůli lepším fotkám navrhl vlastní procesor
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Netflix má již 104 milionů předplatitelů. Příští rok hodlá do obsahu nacpat 8 mld. dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít