Itálie

02. srpna 2004, 00:00 - SOŇA GULLOVÁ, VŠE Praha, JANA HÁJKOVÁ, PETR KUČERA
02. srpna 2004, 00:00

Při obchodních jednáních kladou Italové velký důraz na první kontakt s novým obchodním partnerem a na dojem, kterým na ně zapůsobí.Od svých obchodních partnerů Italové očekávají kromě samozřejmé profesionality také zdvořilé vystupování. Dokáží ocenit "dobré mravy".

Zvláště na jihu Itálie může být reklama na obchod a služby značně neformální.

Při obchodních jednáních kladou Italové velký důraz na první kontakt s novým obchodním partnerem a na dojem, kterým na ně zapůsobí. Od svých obchodních partnerů Italové očekávají kromě samozřejmé profesionality také zdvořilé vystupování. Dokáží ocenit „dobré mravy“. V úvodu každého setkání je důležité navodit příjemnou atmosféru, zahrát na jejich notu, něco pochválit. JIH A SEVER

Jednání bývá rozdílné na severu a jihu země. V severní Itálii řada firem pracuje s německou a švýcarskou precizností. Na jihu lze úspěšně obchodovat až po delší osobní známosti. Jinak se doporučuje využít místní zástupce. Samotná jednání mohou být nesmírně zdlouhavá - již uzavřená záležitost se může znovu projednávat. Jednání o ceně je nutno spojovat s jednáním o platebních podmínkách, servisu, záručních lhůtách.

JEDNÁNÍ PLNÉ ENERGIE

 Pokud hodláte obchodovat s Italy, musíte být připraveni nejen na jejich temperament, ale i na úžasnou bojovnost a potřebu o všem vyjednávat. Velmi rádi a dlouze se dohadují, smlouvají, doslova se handrkují o každý groš, nikdy neakceptují první nabídkovou cenu. Jsou pořád ve střehu a těží z každé situace. Nebojí se zvyšovat hlas, až křičet. Zjistili, že když na české obchodníky zvýší hlas, dosáhnou snadněji svého. Italové umějí pronášet i pohrdavé poznámky tím nejpřívětivějším tónem. Pak je na místě nenechat si to líbit a odpovědět stejně vtipně. Chcete-li s nimi úspěšně obchodovat, musíte jejich styl jednání nejen plně akceptovat, ale také si ho osvojit. Jednání s Italy jsou mnohdy velice náročná, těžká, a to díky jejich výbušné, hádavé povaze i neosobnímu přístupu k obchodu. Při komunikaci často používají mimiky a rádi gestikulují, což může signalizovat jejich zainteresovanost či zapálení pro danou věc, ale i nespokojenost. Jednání s nimi může připomínat hádku, jsou velmi vznětliví, ale ne nepřátelští. Když dosáhnou svého, jsou opět milí.

AKADEMICKÁ PŮLHODINKA

O Italech je známo, že jsou nedochvilní. Je však třeba rozlišovat mezi severem a jihem Itálie. Na severu, který je ovlivněn německým a švýcarským přístupem, je zejména při jednáních s vedením podniků či velkými firmami dochvilnost nutná. I zde se však zpoždění do 20 minut může tolerovat. Pokud se zpozdíte a upřímně se omluvíte, nebudou vám vaše zpoždění vyčítat. Očekávají, že také vy jim budete zpoždění (až třicetiminutové) tolerovat. 

VIZITKY A OSLOVENÍ

Obvyklá je výměna vizitek, které bývají v italštině. Běžně se akceptují vizitky v angličtině, popř. ve francouzštině. Na vizitkách se vždy uvádějí tituly i funkce. Tituly Dr. a nebo Dott. označují také vysokoškolsky vzdělané ekonomy, zatímco titul Ing. představuje vysokoškolské vzdělání technického směru.

Italské obchodníky je vhodné oslovovat vždy titulem nebo funkcí (direttore, presidente, ingegnere, dottore). V tomto případě odpadá slovo pane. Máte-li pochybnosti, zda titul použít a jaký, zvolte titul dottore. Rozhodně oslovením „dottore“ při jednáních nic nepokazíte. Oslovení „pane“ používejte pouze oslovujete-li dotyčného jménem. Ženy se obvykle oslovují spojením paní/slečna a křestního jména. 

JAZYKY

Oficiálním jazykem je italština. Veškeré vaše pokusy mluvit a psát v italském jazyce ocení zejména menší firmy. Pro trvalejší styk je znalost italštiny nezbytná a pokud neumíte italsky, očekává se, že si na jednání zajistíte tlumočníka sami. Německy se mluví jen v severní pohraniční oblasti. Francouzsky umí vzdělaná vrstva obchodníků starší generace z oblasti Valle d´Aosta. S mladými obchodníky či ve velkých firmách je možné se domluvit anglicky.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít