IPO na přelomu roku

25. října 2007, 20:05 - Ondřej Hergesell
25. října 2007, 20:05

Asseco

Softwarová společnost Asseco Czech Republic (bývalé PVT) pokročila v přípravách své IPO čili primární emise akcií na varšavské burze. Minulý týden firma ohlásila, že dokončila sestavování prospektu emitenta, který předala České národní bance (ČNB), jež by ho měla ve lhůtě jednoho měsíce schválit. Asseco navíc potvrdilo, že vstup na polský trh cenných papírů proběhne na přelomu letošního a následujícího roku, jak už bylo naplánováno.
„Vstupem na burzu se dostaneme do dobré společnosti již listovaných firem a zároveň potvrdíme pověst perspektivního a transparentního partnera pro středoevropský IT sektor. Rádi bychom se zařadili mezi takzvané bluechips, tedy vysoce atraktivní cenné papíry varšavské burzy,“ řekl týdeníku EURO generální ředitel Asseka Jan Přerovský.
Firma prozatím nechce komentovat velikost emise akcií, týdeník EURO však již dříve informoval, že objem nabídnutých cenných papírů k úpisu by se měl pohybovat kolem 20 až 25 procent akcií, z čehož by Asseco mohlo od investorů získat kolem šestnácti milionů eur - tedy asi 450 milionů korun. „V tento okamžik nemůžeme mluvit o ceně, víme jen, že maximálně se bude emitovat 33 procent nových akcií. Přesný počet bude určen ve finální fázi rozhodování společně s konkrétní cenou úpisu,“ vysvětluje Přerovský. O konkrétním termínu IPO vedení Asseka rozhodne podle konkrétní situace a „nálady“ na varšavské burze. První kolo setkání s analytiky a potenciálními investory již manažeři Asseka absolvovali na začátku října ve Varšavě, kde představili plány a prezentovali firmu. O termínu dalších road show bude dle Přerovského rozhodnuto v návaznosti na termínu vstupu na burzu.
Minulý týden se také odehrála další plánovaná změna v akcionářské struktuře českého Asseka – společnost Asseco Slovakia navýšilo svůj podíl z předchozích 39 procent na majoritních 57 procent. Kontrolní balík firma získala navýšením základního jmění a převodem podílů v českých softwarových společnostech LCS International a Berit na Asseco Czech Republic. Slovenské Asseco provedlo IPO na varšavské burze vloni v září; výnos z 22,7procentního balíku akcií dosáhl téměř 850 milionů slovenských korun (necelých 700 milionů korun českých).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít