Investice za miliardy. Majitel Becherovky koupí amerického výrobce burbonu, v Číně postaví závod - Euro.cz

Přihlášení

Investice za miliardy. Majitel Becherovky koupí amerického výrobce burbonu, v Číně postaví závod

, čtk,
Investice za miliardy. Majitel Becherovky koupí amerického výrobce burbonu, v Číně postaví závod
Zdroj: Archiv MF

Francouzská nápojová společnost Pernod Ricard, která vlastní mimo jiné českou likérku Jan Becher – Karlovarská Becherovka, dnes představila nové investice ve Spojených státech a Číně, tedy na svých dvou největších trzích.

Firma se dohodla na převzetí amerického výrobce burbonu Castle Brands za 223 milionů dolarů (přes pět miliard korun). Dalších 150 milionů dolarů (3,5 miliardy korun) se rozhodla investovat do výstavby závodu na výrobu whisky v Číně, napsala agentura Reuters.

Společnost Pernod Ricard dnes rovněž oznámila, že v uplynulém finančním roce zvýšila zisk z pokračujících operací o 8,7 procenta na 2,58 miliardy eur (téměř 67 miliard korun). Jeho růst tak zrychlil z 6,3 procenta v předchozím finančním roce a překonal osmiprocentní firemní prognózu.

Čistý zisk však klesl o osm procent na 1,46 miliardy eur kvůli restrukturalizačním výdajům a dalším mimořádným nákladům. Finanční rok společnosti Pernod Ricard skončil 30. června.

Firma dnes rovněž ohlásila program zpětného odkupu vlastních akcií v hodnotě jedné miliardy eur. Společnost Pernod Ricard je druhým největším výrobcem lihovin na světě za britským konkurentem Diageo. Mezi její nejznámější značky patří gin Beefeater, vodka Absolut, koňak Martell či šampaňské Mumm.

Pivo se vaří i v Jordánsku: a dokonce velmi dobré
 Výčepní Ajham Sartáwí z pivovaru Carakale.

Dále čtěte:

Prazdroj otočil. Opět nabízí kvasnice minipivovarům

Raněný chmel. České zlato ze Žatce ztrácí kvalitu

Pivovar Chříč dal na láhev abstinenta Gándhího. Indové si stěžují premiérovi

Pšenici z českých polí vytlačí výnosnější plodiny, říká expert na klimatické změny

Pivinná stezka: spontánně kvašená piva se vyrábějí i v Mikulově