Internetové obchody na nás parazitují

27. února 2006, 00:00 - RENATA BARTOŠKOVÁ
27. února 2006, 00:00

JAN KADLEC, MAJITEL PRODEJNY ELEKTROSPOTŘEBIČŮ V ŘÍČANECH Podnikatel Jan Kadlec svoji prodejnu umístil na hlavním průjezdu městem. Prý je to v současné době nejvýhodnější. Zboží ale nabízí i prostřednictvím internetu. Jan Kadlec otvíral svou první prodejnu elektrospotřebičů v roce 1995 v Říčanech u Prahy.

JAN KADLEC, MAJITEL PRODEJNY ELEKTROSPOTŘEBIČŮ V ŘÍČANECH Podnikatel Jan Kadlec svoji prodejnu umístil na hlavním průjezdu městem. Prý je to v současné době nejvýhodnější. Zboží ale nabízí i prostřednictvím internetu. Jan Kadlec otvíral svou první prodejnu elektrospotřebičů v roce 1995 v Říčanech u Prahy. V začátcích byly pro něho největší konkurencí další dva obchodníci ve městě. Po deseti letech se obchod stěhoval do větších prostor z centra Říčan na okraj města. „Potřebovali jsme prostor a také se změnila strategie obchodu. V devadesátých letech bylo dobré prodejní místo v centru města, kam byli lidé zvyklí chodit nakupovat. V současné době je výhodnější umístění na Černokostelecké ulici, kudy vede hlavní průjezd městem. Za deset let může být situace úplně jiná,“ říká Kadlec. VYBEROU SI U NÁS, KOUPÍ NA INTERNETU Elektrocentrum Kadlec nabízí své zboží také na internetu. „Osobně bych nešel jen do internetového prodeje, protože plno lidí ještě nemá v tyto služby důvěru,“ říká Kadlec. Čistě internetoví prodejci podle něho často doslova parazitují na kamenných obchodech. „Lidi se zajdou podívat na zboží do kamenných obchodů, využívají našich prodavačů a našeho prostoru, za který platíme, a pak si zboží koupí na internetu,“ vysvětluje Kadlec. Podle něj mohou malé obchody v konkurenci těch velkých přežít, ale hodně záleží na místě. „Malé obchody mají své místo v centrech měst, kde zákazníci kupují trochu jiné zboží než ve velkých prodejnách. Lidi budou u malých prodejců nadále nakupovat věci denní potřeby, a malé spotřebiče,“ říká Kadlec. Menší obchody se podle jeho názoru musí soustředit také na služby zákazníkům. NEROVNÝ BOJ**

Podle Kadlece nejsou tuzemské podmínky pro podnikání v elektru nějak špatné. „Každý má takové podmínky, jaké si nastaví. Člověka můžou brzdit vysoké daně, zdravotní a sociální pojištění, přemíra předpisů a byrokracie. Co mi vadí, jsou nerovné podmínky pro malé prodejce a velké řetězce. Nadnárodní koncerny mají převahu a stát je navíc podporuje. Pak se člověk dozví, že LG Philips má dostat 300 milionů. Dokážu si představit, co bych asi dostal já, kdybych vyhlásil bankrot,“ říká Kadlec.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Chcete hlasovat v českých volbách ze zahraničí? Tak si pospěšte!
Auta
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má…
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Komentář: Řídím rád, ale příchodu autonomního řízení se nemohu dočkat
Audi A7 Sportback nové generace se představí ve čtvrtek. Designem nepřekvapí
Technologie
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Huawei Mate 10: první dojmy z nové řady inteligentních phabletů (video)
Nahotinky jako vědecký projekt. PornHub na třídění videí využije umělou inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít