Intel koupí podíl v německé mapové službě HERE - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Intel koupí podíl v německé mapové službě HERE

, čtk,
Intel koupí podíl v německé mapové službě HERE
Zdroj: CC BY-NC 2.0: Josh Bancroft via Flickr

Americký výrobce čipů Intel koupí patnáctiprocentní podíl v německém poskytovateli digitálních mapových služeb HERE, aby pronikl na pole technologií pro automatické řízení automobilů. Intel to dnes uvedl ve sdělení pro německý kartelový úřad. Obě firmy budou spolupracovat na vývoji map s vysokým rozlišením pro potřeby samořízených automobilů.

Intel neuvedl, kolik za podíl zaplatí. Sdělil jen, že transakce bude završena v prvním čtvrtletí.

Firmu HERE koupily v roce 2015 od finského výrobce telekomunikačních zařízení Nokia německé automobilky BMW, Daimler a Volkswagen. Zaplatily za ni 2,8 miliardy eur (téměř 76 miliard Kč). Společnost HERE v září oznámila, že uvede na trh nový soubor dopravních služeb, které řidičům umožní sledovat aktuální situaci na silnicích kilometry dopředu.


Přečtěte si o firmě, která ví, kam se díváte a kterou koupil Facebook:

Ví, kam se díváte. Firmu The Eye Tribe koupil Facebook

 Brýle pro virtuální realitu Oculus


Dnešní transakce ukazuje na posun ve výzkumu a vývoji nejpokročilejších automobilových technologií. Donedávna zde vývoj určovaly automobilky, které diktovaly dodavatelům podmínky pro výrobu svých vlastních technologií. Nyní výrobci automobilů stále více uzavírají rovnocenné aliance s technologickými firmami, jejichž expertízu potřebují v oblastech jako je strojové učení nebo tvorba map, uvedla agentura Reuters.

Vývoj cen akcií společnosti Intel v posledních osmi letech:

Intel Chart

Zdroj: Ieconomics

Mapová služba HERE dodává data pro zjišťování polohy ve zhruba 200 zemích světa a ve více než 50 jazycích. Největším soupeřem jí je mapová služba od internetové společnosti Google, menším konkurentem je nizozemská společnost TomTom, která se v minulých letech přeorientovala právě na automobilové navigační technologie.


Hynix plánuje investice do výroby čipů. Přečtěte si:

Hynix plánuje vysoké investice do výroby čipů za 70 miliard

Výroba mikročipů, ilustrační foto


Ohodnoťte tento článek
Diskuze