Institucializace Pavla Dobeše

29. května 2012, 17:26 - redakce
29. května 2012, 17:26

palubní deník

My nechceme z kola ven

Proč vzniká strana LIDEM okolo Karolíny Peake a jaké s ní mají její zakladatelé záměry? Podle některých velmi dobře informovaných lobbistů, kteří se okolo projektu motají, totiž nikdo příliš nevěří v jeho delší životnost. Ani zakladatelé strany nepředpokládají, že by parta okolo Peake měla šanci v jakýchkoli dalších volbách, tím spíše v těch do sněmovny. Proto se podle zdrojů Palubního deníku ani nebudou nijak extra snažit vytvářet krajské struktury tak, jak bývá u standardních stran obvyklé. Peakovcům prý jde hlavně o institucializaci dosud volných poslanců a vytvoření jakési hierarchie, aby někteří z nich nemohli vypadnout z kola ven. Nejlepším příkladem budiž mozek celého projektu, ministr Pavel Dobeš, který sedí na penězovodech z ministerstva dopravy. Jak známo, Dobeš není poslancem, jeho ministerská pozice tak nehledě na jeho spřízněnost s premiérem Petrem Nečasem nemusí být nejpevnější. Pokud se ale ustaví strana v čele s Peake a Dobeš se standardními mechanismy (tedy zřejmě volbou těch osmi či deseti lidí) stane prvním místopředsedou, bylo by jeho případné odvolávání (či odebrání resortu dopravy) pro všechny mnohem složitější.

Pozoruhodnosti vyšetřování Romana J.

Roman Janoušek musí mít v posledních dnech lepší náladu. Při policejním vyšetřování v Hradci Králové (kde je ředitelem Jan Švejdar, někdejší spolupracovník bývalého náměstka policejního prezidenta Vladislava Husáka potkávajícího se s Janouškem či Tomášem Hrdličkou „náhodně“ třeba v Obecním domě) se totiž podle zdrojů Palubního deníku objevují velmi zajímavé skutečnosti. Například údajná výpověď příbuzné a spolujezdkyně zraněné ženy, podle které prý řidič Janoušek nemusel při rozjíždění ženu vidět, protože se v tu chvíli snažila vůz obejít a on ji mohl trefit maximálně zrcátkem. Tím pádem se prý nemuselo jednat o úmysl. O snaze uprchnout prý podle nashromážděných výpovědí také nemohla být řeč. Janoušek zastavil na červenou, pak jel povolenou rychlostí a na nejbližším možném místě zastavil (fakt, že kvůli tomu, aby narychlo rozdupal CD se záznamy všech svých odposlechů, které si zrovna vezl od svých kontaktů v bezpečnostních složkách, předmětem vyšetřování není). Mimochodem jeden z policistů vypověděl, že na internetových záběrech neprchá Janoušek, ale on sám. Podle jedné ze zvažovaných variant dokonce mohl Janoušek tvrdit, že řídil střízlivý a až po zastávce v parku vypil na ex láhev tvrdého. Od toho ale asi obhajoba upustí, neboť sám Janoušek i do Blesku přiznal, že před jízdou pil. Ovšem asi budou tvrdit, že mnohem méně. K potvrzení výše uvedených faktů se prý hlásí další a další svědci. Zraněné ženě už skončila pracovní neschopnost. Přesně včas před tím, než by její délka znamenala přísnější klasifikaci. Teď už se tedy prý čeká jen na to, co vypoví ona sama. A také na to, kolik milionů bude celá ta taškařice v konečném součtu Janouška stát.

Staronové spojení eminencí

Z lepší kondice Romana Janouška musí mít radost i další pražská šedá eminence Tomáš Hrdlička. V posledních týdnech totiž v Praze kolovaly fámy, že za vypuštěním odposlechů Mazánka s Kolibříkem Pavlem Bémem mohl stát ve spolupráci s Vítem Bártou on sám. Podle těchto spekulací kvůli tomu, že mu Janoušek vyčetl jeho politické neúspěchy z poslední doby a chtěl s ním přestat dělat byznys. To by se Hrdličky mohlo značně dotknout, protože spolu s Janouškem chtěl vazby s Hrdličkou zpřetrhat i šéf finanční skupiny Natland Tomáš Raška. Kvůli potížím firem spojovaných s Petrem Sisákem a Vladimírem Kroužeckým (Borsay, E Side Property) může totiž Natland brzy čelit požadavku starosty Prahy 10 Milana Richtera na vyplacení 200 milionů zapůjčených městskou částí Sisákově společnosti Key Investments. Hrdlička údajně Richterovi slíbil, že když bude potřeba, Natland zaplatí, což se ale oficiálnímu vedení skupiny nijak nezamlouvalo. Pokud by byli Janoušek s Hrdličkou rozhádaní, měli by Raška a spol. dobrou příležitost Hrdličku odstřihnout úplně. Jenže obě pražské eminence nehoda a její následné „řešení“ opět sblížily, v galerii Myšák či nedaleké kavárně Patio je lze společně zastihnout každou chvíli. Za takové situace se do problémů může dostat spíš Raška s Natlandem.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít