Inkubátory a vědecko-technický park JIC získaly cenu

27. října 2010, 18:16 - TZ, JIC
27. října 2010, 18:16

Inkubátory a vědecko-technický park provozované Jihomoravským inovačním centrem (JIC) získaly 1. místo v devátém ročníku soutěže o Podnikatelskou nemovitost roku v kategorii High-tech nemovitost roku.

Foto: JIC

Včera v podvečer byly vyhlášeny výsledky soutěže Podnikatelská nemovitost roku 2009, pořádané Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky a Sdružením pro zahraniční investice AFI. Technologický inkubátor VUT, Technologický inkubátor II, Biotechnologický inkubátor INBIT a budovu Y-Soft Building do soutěže přihlásilo Jihomoravské inovační centrum. Investorem oceněných nemovitostí je Jihomoravský kraj a Vysoké učení technické v Brně.

Cílem české vlády je prosazovat opatření, která pomohou naši ekonomiku posunout směrem k vyšší přidané hodnotě – směrem k výzkumu a vývoji, k náročným službám, k precizní výrobě. Že se to postupně daří, o tom svědčí to, že na přílivu nových investic mají takové projekty stále větší podíl. A jsou to právě organizace, jako je Jihomoravské inovační centrum, které pomáhají vytvářet prostředí, které k nám ty nejnáročnější investory láká,“ dodává ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

O cenu v kategorii High-tech nemovitost roku se mohly ucházet vědeckotechnické parky, podnikatelské inkubátory, technologická centra nebo inovační centra vybudovaná nebo rekonstruovaná v průběhu posledních pěti let. Expertní komise kladla důraz například na velikost nemovitosti, prokázání spolupráce s univerzitami nebo jinými terciárními vzdělávacími či výzkumnými institucemi či na technologickou vybavenost.

Technologické inkubátory se snaží podporovat vznik a především úspěšný rozvoj inovativních firem. Tím iniciují nová kvalifikovaná pracovní místa a posilují konkurenceschopnost Jihomoravského kraje. Naší vizí je stát se nejinovativnějším regionem v České republice,“ vysvětlil přínos investic Jihomoravského kraje do tohoto typu projektů Mgr. Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje.

Inkubátory a vědecko-technický park JIC disponují celkovou plochou 9711 m2, konkrétně Technologický inkubátor VUT (1200 m2), Technologický inkubátor II (2900 m2), Biotechnologický inkubátor INBIT (2957 m2) a budova Y-Soft Building (2654 m2), a představují významnou podporu inovativním firmám v Jihomoravském kraji. Smyslem inkubátorů je koncentrovat na jednom místě různé nástroje podpory pro začínající firmy s inovativními záměry než se postaví „na vlastní nohy“. Základním prvkem systému jsou komplexní služby. „Komplexní podpora firem, kterou poskytujeme prostřednictvím inkubačního programu, ušetří firmám v průběhu inkubace statisíce korun. Tyto prostředky mohou být přesměrovány třeba do vývoje produktu a výrazně tak urychlit vstup na trh,“ vysvětlil Jiří Hudeček, ředitel Jihomoravského inovačního centra, výhody pro klienty inkubátorů JIC.

Zájemce o vstup do inkubátoru (JIC|Inkubačního programu) má možnost oslovit konzultanty JIC buď telefonicky na čísle 541 142 037, nebo vyplněním krátkého dotazníku dostupného na webových stránkách JIC, kde stručně popíše svůj „nápad“. Z loňského průzkumu spokojenosti inkubovaných firem je zjevné, že všechny inkubované firmy vnímají podporu ze strany JIC jako důležitou pro jejich činnost a úspěšný rozvoj. Více než třetina (38 % respondentů) podporu poskytovanou inkubátorem považuje dokonce za natolik důležitou, že by bez ní firma neuspěla.

V letošním roce projevilo zájem o vstup do inkubačního programu zatím 52 subjektů, 7 z nich bylo do inkubačního programu přijato. Firmy, které jsou nyní v inkubátorech či vědecko-technickém parku JIC, zaměstnávají celkem 249 osob. Za rok 2009 byl obrat všech firem v inkubátorech a vědecko-technickém parku JIC cca 325 mil. Kč. Inkubační program pomohl od svého vzniku 55 firmám. Díky tomu vzniklo přibližně 350 nových pracovních míst.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Auta
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší…
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný rebel
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Technologie
Compact od Sharpu dostojí svému názvu. Navíc má nejrychlejší displej
Zotac uvádí krátkou GeForce GTX 1080 Ti s vodním chlazením, pro kompaktní highendová PC
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít