Image se může stát naší tajnou zbraní

29. října 2002, 00:00 - Nikoleta Alivojvodič
29. října 2002, 00:00

Vkusně vybrané detaily ozvláštňují celkový vzhled Honit se za módními trendy je náročné na čas i rozpočet. Navíc, nejsme-li zrovna hvězdou estrádního nebe a náš věk nezačíná už ani dvojkou, může tahle vášeň působit směšně. Mít svůj osobitý styl, svou vlastní poznávací značku je naopak výhrou každé ženy.

Vkusně vybrané detaily ozvláštňují celkový vzhled

Honit se za módními trendy je náročné na čas i rozpočet. Navíc, nejsme-li zrovna hvězdou estrádního nebe a náš věk nezačíná už ani dvojkou, může tahle vášeň působit směšně. Mít svůj osobitý styl, svou vlastní poznávací značku je naopak výhrou každé ženy.

O módě se mluví na každém rohu. I přesto všechno dnes a denně můžeme potkat dámy porušující „svaté“ zákonitosti estetické dokonalosti. Nemusíte být hříšně bohatá k tomu, abyste si mohla dovolit vybraný vkus. Ten není otázkou peněz. Částečně se mu dá i naučit. Stačí osvojit si pár triků a dodržovat je. Pokud si nejste jistá svým úsudkem, nechte si poradit! Mnohé velmi úspěšné ženy to dělají právě tak. Ani ne z důvodu nedostatku talentu, ale proto, že je to pro ně mnohem jednodušší. Spolupracují s vizážisty, osobami nanejvýš povolanými k tomu poradit jim a vnést do jejich zvyklostí svěží vánek.

Utvořte si základnu

Při výběru oblečení je dobré vzít v úvahu charakter své práce a životní styl. Podstatnou vlastností garderoby učitelky v mateřské školce by měla být pohodlnost. Bláznivá malířka si může bez rozpaku dovolit být výstřední a tak trochu „divná“. Ale pakliže podnikáte a je pro vás důležité působit seriózním dojmem, dejte přednost klasickým kouskům - kostýmkům, elegantním sukním, blůzkám a lodičkám. Nemá cenu pořizovat si to, co pravděpodobně nikdy neunosíte. Nadefinujte si jasně své preference a pečlivě vyberte základní části oblečení (tzv. basics), které budou vzájemně (nejen) barevně ladit, odrážet vaši osobnost a stanou se základem pro všechna další dolaďování. Zde platí, že méně je téměř vždy více. Výjimka je povolena snad jen v případě, kdy jednoduché a jednobarevné večerní šaty obveselíme něčím poněkud extravagantnějším. Ale i tady pozor! Zásadně kombinujte nápadné s nenápadným, nikoli nápadné s ještě nápadnějším. Pro ulehčení rozhodování, co je vhodné a co ne, nám může pomoct několik jednoduchých návodů. Vzdejte se křiklavých barevných kombinací, neplýtvejte šperky a zapamatujte si, že tmavé punčochy a světlé boty nejdou dohromady. Velký důraz dávejte také na kvalitu bot. Ty nejenže by měly ladit s celkovým vzhledem (zvláště s kabelkou a páskem!), ale především musí být vždy v perfektním stavu. Sešlapané podpatky, popraskaná kůže a nedejbože zaschlé bahno na vytříbeném stylu nijak zvlášť nepřidají. Na obuvi skutečně nešetřete a vybavte se několika kvalitními páry na každou sezonu. Když je budete střídat, nebudou se tolik opotřebovávat a vydrží řadu let.

Image jako poznávací znamení

Oblečení, účes a make-up jsou svým zvláštním způsobem i prostředky neverbální komunikace. Můžou se stát tajnou zbraní, ale také o nás hodně vypovídají. Mnohé slavné osobnosti mají poznávací znamení, detail, díky kterému jsou jasně rozpoznatelné. Takovou maličkostí se může stát prakticky cokoli. Milada Karasová, majitelka modelingové agentury, se již řadu let pyšní svými dlouhými blond vlasy. Ministra kultury Pavla Dostála si lze jen těžko představit bez šály. Barbra Streisand má zase vždy krásně upravené, dlouhé nehty. Podobné detaily příjemně ozvláštňují a zároveň vyvolávají u lidí, se kterými se stýkáme a jednáme, pocit, že nás dobře znají a že nám můžou důvěřovat.

Módní přehlídky jsou studnou nových nápadů, ale svůj osobitý styl si každá žena musí najít sama.

FOTO: ARCHIV

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít