IBF představilo plány skupiny "Ženy v podnikání"

08. února 2011, 14:00 - Profit, TZ
08. února 2011, 14:00

Asociace International Business Forum oznámila velmi ambiciózní plány pro svoji pracovní skupinu “Women in Business” na rok 2011, které vzešly z diskuze na půldenním semináři pořádaném asociací ve středu 2.února, 2011. Jedním z plánů je lobbování za změny ve stávající právní úpravě mateřské dovolené.

Foto: IBF

Pracovní slupina “Women in Business” působí již více než tři roky a za tu dobu se do jejích diskuzí, které jsou zaměřeny především na zlepšení postavení žen v českém, často muži ovládaném, obchodním prostředí, zapojilo více než 500 vysoce postavených žen (a mnoho mužů). Posledního semináře s názvem “Hraj jako muž, vyhrávej jako žena” se zúčastnilo téměř 70 žen, které diskutovaly o celé řadě témat. Mluvilo se mimo jiné také o nedávno zavedeném nařízení EU, podle něhož budou muset společnosti kótované na burze zaměstnat určitý minimální počet žen v manažerských pozicích, nebo o dlouholetých zákonech týkajících se mateřské dovolené v České republice, v nichž někteří účastníci semináře vidí největší příčinu současné nerovnosti na pracovišti.

V souvislosti s IBF iniciativou “Women in Business”, Jo Weaver, předsedkyně IBF a jedna z moderátorek semináře, uvedla: “Pracovní skupinu IBF Women in Business jsme vytvořili na konci roku 2007, ačkoliv hodně z nás o těchto tématech mluvilo již dlouho před tím. Za poslední tři roky jsme uspořádali řadu obědů a seminářů s hostujícími řečníky, ale stále znovu a znovu se opakovala stejná témata. Účelem tohoto posledního semináře tedy bylo přijít na způsob, jak přestat mluvit a začít jednat. Lobbování za změny v právní úpravě mateřské dovolené se nám, mimo jiné, zdálo být jedním ze způsobů, jak můžeme dát věci do pohybu.

Zatímco právní úprava mateřské dovolené byla předmětem velké diskuze, dalším tématem, o kterém se vzrušeně debatovalo, bylo nařízení o kvótách, které má být již brzy zavedeno. Diskuse, kterou moderovala Vera Budway-Strobach, programová manažerka Diversitas (rovné příležitosti) České spořitelny, se mimo jiných účastnili Marta Guthová, vrchní ředitelka Letiště Praha, Katie Schoultz, senior partner v právní firmě Schoultz and Partners, a Jan Valdinger, executive coach, mělo na dané téma velmi rozdílné názory a skupina se k této diskusi určitě vyjádří i na budoucích seminářích.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít