I nebankovní půjčky mohou mít někdy navrch - Euro.cz

Přihlášení

I nebankovní půjčky mohou mít někdy navrch

DotFox,
I nebankovní půjčky mohou mít někdy navrch
Zdroj: dotFOX
Komerční sdělení

Potřebujete půjčit, ale v bance jste s žádostí o úvěr nepochodili? Naštěstí je tu ještě nebankovní sektor, který už dávno není to, co býval. Nebankovní půjčky mohou být mnohdy i lepší než ty bankovní, zapotřebí je ale vědět, co od nich lze očekávat.

Ač se to nemusí někomu zdát, jsou oblasti, ve kterých mají nebankovní společnosti navrch nad bankami.

  1. Nabízí půjčky v řádech několika stovek až tisíců korun.
  2. Poskytují hotovostní úvěry, které lze čerpat na ruku bez nutnosti běžného účtu.
  3. V jejich portfoliu nechybí lákavá nabídka v podobě první půjčky zdarma.

Chytrý klient z těchto tří výhod vytěží v nebankovní sféře maximum.

Ani dvoutisícová půjčka nemusí být problém

Pokud potřebujete půjčit jen pár tisíc korun, pak na banku rovnou zapomeňte. Nechcete-li se upsat ke kreditní kartě či kontokorentu, bude vaše žádost zamítnuta. Ani ne tak z důvodu, že byste nebyli solventními klienty, ale z důvodu, že banka úvěr do 5 000 Kč neposkytuje. Naopak vsadit kartu můžete na půjčku od nebankovní společnosti, většina z nich nabízí půjčky už od několika málo sto korun.

Díky mikropůjčce se nemusíte zbytečně předlužovat, půjčíte si jen tolik, kolik skutečně potřebujete. Důležité je si ale uvědomit, že čím je menší dlužná částka, tím je větší suma, kterou za ni zaplatíte, proto se nevyplatí otálet se splátkou, na tu máte obvykle jen několik dní až týdnů.

Peníze v hotovosti můžete mít ještě tentýž den

Potřebujete 10 000 Kč na ruku ještě tentýž den? Není problém, výhodou nebankovních společností je, že vám půjčí peníze ihned. Díky tomu půjčka v hotovosti může sloužit jako možná alternativa chybějící finanční rezervy. Do pěti minut lze úvěr online sjednat a do 24 hodin peníze na ruku čerpat.

Hotovostní půjčku nabízí například Cofidis, ať už se ale uchýlíte pro půjčku do jakékoliv společnosti, vždy si ověřte, že se jedná o licencovaného nebankovního poskytovatele. Česká národní banka má pod taktovkou jen ověřené společnosti, není nutné se tak obávat lichvářských praktik.

První půjčka zdarma může být pomocníkem i pekelníkem

Půjčit si zdarma zní až utopicky, přesto je to v úvěrovém světě možné. Avšak úvěry bez poplatků nemusí být vždy tak lákavé, jak se na první pohled mohou zdát. Pokud je vaší prioritou mít vždy vyrovnané účty, pak pro vás první půjčka zdarma může být skvělým řešením. Jestliže ale máte problém včas zaplatit fakturu za telefon nebo za nedoplatek za energie, nejspíš budete mít potíže i s včasnou splátkou.

U první půjčky zdarma se stačí opozdit jen o jeden jediný den a úroky se sankcemi ihned začínají naskakovat, rázem se z nulové sazby stává pekelně vysoká RPSN. Dobře proto zvažte, zda zvládnete dostát řádně a včas svého závazku.