I CESTOVNÍ RUCH STOJÍ ZA VZDĚLÁVÁNÍ

14. srpna 2006, 00:00 - Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR <br />
14. srpna 2006, 00:00

Hospodářská komora Hospodářská komora letos realizuje projekt „TourismEduca - vzdělávání pro cestovní ruch v Praze“, který je financován z prostředků programu JPD 3 (Jednotný programový dokument pro Cíl 3 regionu hl. m. Praha). Projekt je zaměřen na zvýšení kvalifikační úrovně v oboru cestovního ruchu a návazných odvětví v Praze.

Hospodářská komora

Hospodářská komora letos realizuje projekt „TourismEduca - vzdělávání pro cestovní ruch v Praze“, který je financován z prostředků programu JPD 3 (Jednotný programový dokument pro Cíl 3 regionu hl. m. Praha). Projekt je zaměřen na zvýšení kvalifikační úrovně v oboru cestovního ruchu a návazných odvětví v Praze. A to cestou vzdělávání v oblasti základních znalostí podnikatelského prostředí a podmínek podnikání v cestovním ruchu, marketingových dovedností a postupů v podmínkách cestovního ruchu, reklamy, propagace a PR v cestovním ruchu. Dalšími důležitými tématy jsou komunikace v krizových situacích, faktor bezpečnosti v cestovním ruchu či informační a poradenská činnost.

Ucelený cyklus bezplatných vzdělávacích kurzů probíhá od února formou klasickou i distanční (e-learning) s využitím moderních informačních technologií a je určen jak podnikatelské veřejnosti, tak pracovníkům veřejné správy a neziskové sféry. Velký důraz je kladen na odbornou úroveň výuky i na použitou metodiku, což garantuje zapojení Magistrátu hlavního města Prahy a České centrály cestovního ruchu - CzechTourismu. Cílem projektu je přispět ke zvýšení konkurenceschopnosti a adaptibility nabídky turistických produktů a služeb hlavního města Prahy z pohledu nových vývojových trendů. Zvyšující se úrovní nabídky rostou šance hlavního města, aby si ho zahraniční turisté zvolili jako cílovou destinaci.

Projekt TourismEduca se zaměřuje na subjekty hlavního města Prahy. Konkrétně je určen pro malé a střední podnikatele působící v oboru cestovního ruchu a jejich zaměstnance, zaměstnance státní a veřejné správy, asociace a profesní sdružení v oblasti cestovního ruchu. Kurzy jsou bezplatné pro zaměstnance státní a veřejné správy a profesní sdružení a pro podnikatelské subjekty, které v průběhu uplynulých tří let nečerpaly veřejnou finanční podporu přesahující 100 tisíc eur.

Kurzy probíhají v rozsahu jednoho semestru a jsou zakončeny společným workshopem, na kterém absolventi těchto kurzů obdrží certifikát Hospodářské komory osvědčující stupeň dosažené kvalifikace na trhu práce.

V rámci prvního semestru bylo v rámci projektu TourismEduca proškoleno více než 250 osob, převážně zaměstnanců Hospodářské komory a policie. Cestovní ruch je oblast, kde lidský faktor hraje hlavní roli, proto se projekt TourismEduca soustřeďuje na komplexní zvýšení kvalifikace pracovníků v tomto oboru. Hospodářská komora zve všechny, kteří mají o tuto formu vzdělávání zájem a zároveň splňují výše uvedené podmínky, aby se přihlásili do druhého semestru bezplatných kurzů projektu TourismEduca - vzdělávání pro cestovní ruch v Praze. Více informací najdete na www.tourismeduca.komora. cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Vznikl velký výrobce procesorů ARM pro servery, Marvell a Cavium se spojí za 6 miliard $
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít