Hurá na chatu

29. července 2013, 12:00 - Blahoslav Hruška
29. července 2013, 12:00

Rychlé tužky opravdu nezměnily svou frekvenci a vycházejí jako obvykle v pondělí. Titulek je ovšem inspirován reportem sdružení Kohovolit.eu, které spočítalo docházku poslanců prostřednictvím účasti na hlasování.

A jelikož třeba dvojka ČSSD Michal Hašek dosáhl za první pololetí roku 2013 účasti 23procent, mají analytici jasno: je to jako kdyby to v práci zapíchl již v úterý dopoledne. Mimochodem – stejný počet „áček“ má také poslankyně Gabriela Hubáčková, která si ale do parlamentu odskakuje z mateřské.

Znám podobné průzkumy z Evropského parlamentu a dobře vím, jaké budou reakce poslanců – pokud budou vůbec nějaké. Hlasování je jen zlomek mé práce, my vytváříme zákony a nejsme mačkači tlačítek. Když nejsem v parlamentu, sedím ve své kanceláři v regionu. Případně – jsem vždy nablízku svým voličům, ne kolegům v kuloárech.

Na druhou stranu bychom průzkum KohoVolit.eu měli brát s rezervou. Kdyby na jedné straně Hašek a spol. byli opravdu „nemakačenkové“, pak by na opačné straně tabulky logicky museli excelovat příkladní poslanci, kteří pečují o blaho svých voličů. Kdože to je? Šampionem s 98 procenty je Jiří Šulc (ODS). Jinak též někdejší předseda Výboru regionální rady soudržnosti Severozápad, jenž se podílel na zpackané dotaci pro Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem, kvůli níž nemocnice musí do konce roku vrátit do státní kasy 111 milionů korun. Připomeňme, že ještě před třemi roky posílal při zmínce o předražené zakázce novináře na vyšetření, jestli to v hlavě mají v pořádku. Taktéž až v pátek večer končí s 96procentní účastí Jaroslav Vandas (ČSSD). Což je téměř „neviditelný“ poslanec, o kterém jinak slyšet není.

A když už jsme u vztahu poslanců k regionům, za něž byli zvoleni. Josef Cogan (STAN), dvojka mezi nejpracovitějšími poslanci, kdysi pronesl, že v Praze se jí chleba s kaviárem, zatímco vesnice mají suchou a tvrdou skývu. Což v souvislosti s jeho téměř stoprocentní účastí na hlasování v Praze vypadá, jako by se z něj už stal labužník metropole pohrdající prostou stravou venkova.

Jak vidno, samotný fakt, jestli někdo končí v úterý dopoledne nebo až v pátek večer, není tak zásadní, jak se zdá. Takže pokud jste dočetli až sem, rychle dodělejte to nejdůležitější a hurá na chatu!


Čtěte další komentáře Blahoslava Hrušky:

SmartMiloš

Poslední do party

Maminkovné


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Windows 10 Fall Creators Update: jen malé a někdy nedotažené novinky [recenze]
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít