Huawei za první pololetí utržil téměř 65 miliard dolarů, meziročně o 13 procent více - Euro.cz

Přihlášení

Huawei za první pololetí utržil téměř 65 miliard dolarů, meziročně o 13 procent více

Jakub Veselý,

V prvním pololetí letošního roku čínská telekomunikační společnost Huawei vygenerovala tržby ve výši 454 milard čínských jüanů (64,8 miliard amerických dolarů), což představuje meziroční nárůst o 13,1 procenta. Čisté ziskové rozpětí společnosti v prvním pololetí 2020 dosáhlo 9,2 procenta.

Tržby Huawei v oblasti řešení pro operátory dosáhly v prvním pololetí letošního roku 159,6 miliard jüanů (22,8 miliard dolarů). V oblasti podnikových řešení utržil 36,3 miliard jüanů (5,1 miliardy dolarů) a tržby v segmentu produktů a služeb pro spotřebitele dosáhly 255,8 miliard jüanů (36,5 miliard dolarů).

Vzhledem k celosvětové pandemii koronaviru covid-19, se ICT odvětví stalo jedním z klíčových nástrojů v boji proti koronaviru a současně motorem růstu hospodářské obnovy jednotlivých států. Společnost Huawei vynakládá veškeré úsilí pro to, aby pomohla operátorům zajistit stabilní a bezpečné síťové operace, urychluje digitální transformaci a podporuje úsilí k potlačení lokálních ohnisek epidemie. Zároveň pomáhá s nastartováním a opětovným otevřením národních ekonomik.

Kvůli nelehkému vnějšímu prostředí je otevřená spolupráce a důvěra v globální řetězce důležitější než kdy dříve. Společnost Huawei slibuje, že bude i nadále plnit své závazky vůči svým zákazníkům a dodavatelům a bude přispívat ke globálnímu technologickému rozvoji, digitalizaci národních ekonomik, a to bez ohledu na budoucí výzvy, kterým společnost čelí.  

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Diskuze