Huawei se stal dvojkou v prodeji smartphonů. Lídrem zůstává Samsung - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Huawei se stal dvojkou v prodeji smartphonů. Lídrem zůstává Samsung

, čtk,
Huawei se stal dvojkou v prodeji smartphonů. Lídrem zůstává Samsung
Zdroj: Profimedia.cz

Novou dvojkou v prodeji chytrých telefonů je čínský koncern Huawei, který předstihl americkou společnost Apple. V letošním druhém čtvrtletí prodal 54,2 milionu smartphonů, zatímco Apple 41,3 milionu. Jedničkou stále zůstává jihokorejský Samsung.

Čínská společnost zvýšila v uplynulých třech měsících meziročně odbyt o 41 procent a patřilo jí 16 procent trhu. Apple se musel spokojit s 12 procenty, Samsung opanoval 21 procent trhu, když prodal 71,5 milionu svých chytrých telefonů, meziročně o více než deset procent méně. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila analytická společnost IDC.

Čínským značkám se trvale daří narušovat dominanci dvojice Samsung – Apple. Jejich domácí trh roste a tyto firmy expandují do zahraničí. Huawei vstoupil na evropský a africký trh, nepodařilo se mu ale dobýt obrovský trh americký.

Apple se snaží prodávat své iPhony za vyšší ceny než jeho konkurenti a zisky generuje ze služeb jako je iTunes. Dobře se prodává také jeho drahý model telefonu iPhone X. Pro mnohé konkurenty s menším podílem na trhu, kteří nabízejí přístroje s operačním systémem Android, je prodej ztrátový, připomněla agentura DPA.


Největší přešlapy firmy Apple:

14 největších přešlapů iPhonu. Co Apple zkazil a jak se k tomu postavil?

Představení nového telefonu iPhone SE


Huawei již delší dobu udával, že stát se dvojkou na trhu s chytrými telefony je jeho dlouhodobým záměrem. Podle analytika Bena Stantona ze společnosti Canalys se fakt, že Huawei přeskočil amerického rivala Apple v žebříčku nedá dost docenit.

„Je to poprvé za sedm let, co si společnosti Samsung a Apple neudržely dvě nejvyšší příčky. Huawei vyloučení z amerického trhu přimělo, aby o svůj cíl usiloval o to více v Asii a v Evropě,“ řekl Stanton agentuře Bloomberg.

Čtěte také:

Prodeje telefonů klesají, Buffett ale sází na závislost „jablíčkářů“

Facebook sdílel data s čínskými výrobci smartphonů. Dohody s nimi nyní ukončí

Největší prodejce mobilů ve východní Evropě Vacek: Do tří let smartphony skončí


Ohodnoťte tento článek
Diskuze