HSBC chystá vstup na čínskou burzu. Jako první zahraniční firma - Euro.cz

Přihlášení

HSBC chystá vstup na čínskou burzu. Jako první zahraniční firma

, čtk,
HSBC chystá vstup na čínskou burzu. Jako první zahraniční firma
Zdroj: ČTK

Britská banka HSBC by se mohla stát první zahraniční společností, s jejímiž cennými papíry se bude obchodovat na šanghajské burze. Realizaci plánu, na němž se pracuje už deset let, umožní nové spojení burz v Londýně a Šanghaji. S odvoláním na své zdroje to napsal list Financial Times (FT).

HSBC by vydala takzvané čínské depozitní certifikáty (CDR), tedy obchodovatelné cenné papíry, které zastupují akcie zapsané na jiné burze. V případě HSBC by šlo o první test certifikátů CDR, které vycházejí ze struktury amerických depozitních certifikátů (ADR). Čína je chce vydávat už deset let, ale plán zdržovala řada problémů.

Vazba londýnské a šanghajské burzy, která je jen jedním z několika plánů na propojení čínského akciového trhu s jinými státy, poskytne světovým investorům přístup k akciím čínských společností a čínským investorům dá možnost kupovat akcie obchodované v Londýně. Britská banka by na trh v Číně měla vstoupit ještě letos, nicméně HSBC se k plánu odmítla vyjádřit a uvedla jen, že tuto možnost studuje.

Jednání o vstupu HSBC na šanghajský trh začala v roce 2007, kdy burza v Šanghaji představila plán, který by zahraničním firmám umožnil zapsat akcie nominované v čínské měně. Její plány se nakonec neuskutečnily.

Dále čtěte:

Britská vláda zveřejnila žebříček kvality bank. V Česku nic podobného nehrozí

Odklon od snižování nákladů. HSBC během dvou let investuje až 17 miliard liber

Na londýnskou burzu míří první kryptoměnová společnost. Těžbu chce zpřístupnit všem

Diskuze