HOSPODÁŘSKÁ KOMORA

06. února 2006, 00:00 - Jaromír Drábek
06. února 2006, 00:00

ŘEŠENÍ LG. PHILIPS JE NEŠŤASTNÉPostupům řešení situace v LG. Philips v Hranicích na Moravě, které navrhuje ministerstvo průmyslu a obchodu, příliš nerozumím a rozhodně je nepovažuji za šťastné. Podle mého názoru je zcela absurdní snažit se uměle zachovat při životě výrobu, která je neperspektivní.

ŘEŠENÍ LG. PHILIPS JE NEŠŤASTNÉ

Postupům řešení situace v LG. Philips v Hranicích na Moravě, které navrhuje ministerstvo průmyslu a obchodu, příliš nerozumím a rozhodně je nepovažuji za šťastné. Podle mého názoru je zcela absurdní snažit se uměle zachovat při životě výrobu, která je neperspektivní. Navíc způsobem, který by české výrobce mohl zcela oprávněně pobouřit. Pokud se do nesnází dostane česká firma podobné velikosti, rozhodně to nebude stát, který jí nabídne pomocnou ruku, byť by šlo o významného zaměstnavatele.

Význam zahraničních investorů je neoddiskutovatelný. Na druhou stranu bychom měli vážit na miskách lékárnických vah, nakolik vyjdeme těmto subjektům vstříc. Jak se ukazuje, investoři rádi využijí benefitů, kterých se jim ze strany Česka dostane, poté ale jejich snaha o zachování provozu upadá. Nejinak je tomu v tomto případě. Rozhodně nejsem zastáncem toho, aby v této situaci byl firmě poskytnut další úvěr, případně se situace řešila přes třetí subjekt. Stát nemá zasahovat do řízení soukromých subjektů. Tržní ekonomika má své mechanismy. Určovat směr, kterým by se měly podniky ubírat, je podle mne neomluvitelné.

Jaromír Drábek, prezident Hospodářské komory

SEMINÁŘ K OCHRANĚ HOSPODÁŘSKÉ SOUTĚŽE HOSPODÁŘSKÁ KOMORA

Hospodářská komora připravila seminář k ochraně hospodářské soutěže. Uskuteční se 23. února od 8.30 do 14.00 hodin v prostorách Business Community Center, Pricewaterhouse Coopers, Kateřinská 40/466, Praha 2. Dotazy zodpoví asistent soudce Nejvyššího správního soudu České republiky David Raus a Robert Neruda z Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Obsah semináře bude zaměřen na základní otázky související s praktickou aplikaci komunitárních předpisů z oblasti práva antitrustového (oblast zakázaných dohod narušujících hospodářskou soutěž - kartelových dohod a oblast zneužití dominantního postavení). Dále též práva kontroly tržních koncentrací (spojování podniků) a jejich vztahu s vnitrostátním soutěžním právem.

Přednášející se zaměří na vysvětlení základních pojmů a souvislostí uvnitř soutěžního práva, na základní problémové okruhy při aplikaci hmotného i procesního práva, na dělbu pravomocí mezi Evropskou komisi a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a na aktuální judikaturu. Výklad je veden interaktivně a je doplněn celou řadou příkladů z judikatury evropských soudů a rozhodovací praxe Komise. Zvláštní pozornost bude věnována modernizaci evropského soutěžního práva, ke které došlo v roce 2004, a jejím praktickým důsledkům pro české soutěžitele. Podrobný výklad bude podán ohledně posílených vyšetřovacích pravomocí Komise a Úřadu při šetřeních vedených v soutěžních věcech.

Přihlásit se můžete:

  • prostřednictvím elektronického obchodu
  • zasláním písemné přihlášky poštou na adresu: Nakladatelství C. H. Beck, Řeznická 17, 110 00 Praha 1
  • zasláním písemné přihlášky faxem: 225 993 920, 225 993 931
  • e-mailem: beck@beck.cz

Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale…
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik jsou dnes dostupnější
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Technologie
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít