HOSPODÁŘSKÁ KOMORA

26. února 2007, 00:00 - Ing. Václav Hrabák
26. února 2007, 00:00

ZMĚNY V ENERGETICE OVLIVNÍ PODNIKÁNÍVýznam energetiky v posledních letech neustále roste, a to nejen z důvodu postupného růstu cen paliv a energií, ale i významu jejího dopadu na životní prostředí. Současný stav evropské energetiky a návrhy na řešení jsou obsaženy v Akčním plánu pro energetickou účinnost.

ZMĚNY V ENERGETICE OVLIVNÍ PODNIKÁNÍ

Význam energetiky v posledních letech neustále roste, a to nejen z důvodu postupného růstu cen paliv a energií, ale i významu jejího dopadu na životní prostředí.

Současný stav evropské energetiky a návrhy na řešení jsou obsaženy v Akčním plánu pro energetickou účinnost. Z materiálu vyplývá, že v důsledku špatného hospodaření je v Evropě plýtváno nejméně pětinou energií.

Náprava by měla proběhnout do roku 2020. Česká vláda v současné době zpracovává svoje stanovisko k tomuto sdělení Evropské komise. Dnes je již zcela zřejmé, že další orientace české energetiky musí směřovat k opatřením, která přinesou snížení spotřeb paliv a energií, zvýšení účinnosti energetických zdrojů, využívání obnovitelných zdrojů energie, druhotných paliv a dalších. Všechna tato opatření budou mít vliv na podnikatelské prostředí.

Hospodářská komora pro obhajobu zájmů svých členů i ostatních podnikatelů ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu vytvořila systém tvorby a připomínkování legistalivy v energetice.

Tam se komora vyjadřovala k takzvané Zelené knize, Akčnímu plánu energetiky a prováděcím vyhláškám zákona 406/2002 Sb. o hospodaření s energiemi. Energetika je komorou vnímána nejen jako celostátní problém, ale i jako problém regionální. Na základě této skutečnosti je v současné době připravována celostátní pracovní konference zaměřená na specifikaci hlavních problémů regionální energetiky, jejich vlivy na podnikatelské a životní prostředí a směry jejího hlavního vývoje. Vysokou kvalitu akce by měla zaručit účast zástupců všech krajů, České energetické agentury a hospodářských ministerstev. Konference se uskuteční 17. května od 9.00 hodin v konferenčním sále sídla HK ČR (Freyova ulice v Praze).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Auta
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový…
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Volkswagen California Ocean 2.0 TDI 150 kW a malý výlet za velkým větrem
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný rebel
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Technologie
Compact od Sharpu dostojí svému názvu. Navíc má nejrychlejší displej
Zotac uvádí krátkou GeForce GTX 1080 Ti s vodním chlazením, pro kompaktní highendová PC
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít