Hospodářská komora

20. března 2006, 00:00 - admin
20. března 2006, 00:00

MANAŽERSKÉ KURZY V JAPONSKU A KOREJI Projekt ETP financovaný a organizovaný Evropskou komisí umožňuje manažerům z evropských zemí zúčastnit se dvanáctiměsíčního programu. Tento projekt funguje již 25 let, zúčastnilo se jej přes 1000 manažerů a Česká republika do něj nyní byla také zahrnuta.

MANAŽERSKÉ KURZY V JAPONSKU A KOREJI

Projekt ETP financovaný a organizovaný Evropskou komisí umožňuje manažerům z evropských zemí zúčastnit se dvanáctiměsíčního programu. Tento projekt funguje již 25 let, zúčastnilo se jej přes 1000 manažerů a Česká republika do něj nyní byla také zahrnuta.

Vybraným kandidátům bude umožněno studium zdarma a obdrží výrazný příspěvek na náklady spojené s pobytem v zahraničí. Cílem projektu je připravit zástupce českých firem k řízení svých poboček v Japonsku nebo v Koreji. Případně umožnit jim jakékoliv obchodní aktivity s těmito zeměmi s využitím znalostí jazyka, kultury, mezinárodního managementu a praktických zkušeností.

Základní průběh programu je zahájen tříměsíčním dálkovým studium japonštiny nebo korejštiny spojené s výukou obchodní kultury dané země v Paříži (Science Po), Miláně (SDA Bocconi School of Management) a Londýně (SOAS, University of London). Toto studium bude zahájeno v říjnu 2006.

Následuje půlroční rozšířená výuka těchto jazyků a dále manažerské kurzy organizované přímo v Japonsku (Waseda University) nebo v Koreji (Yonsei University), ve finále účastník programu absolvuje tříměsíční pobyt v japonské nebo korejské firmě.

Zájemce musí mít dokončené vysokoškolské vzdělání a tři roky praxe ve výkonné funkci. Minimálně jeden rok musí být zaměstnán u organizace, která bude účastníka dle potřeby podporovat. Tato společnost musí mít sídlo v Evropské unii a musí být vlastněna evropským majitelem. Musí mít minimálně deset zaměstnanců a roční obrat přes dva miliony eur. Společnost musí projevit důvodný zájem o Japonsko nebo Koreu. U kandidáta je také základním předpokladem dobrá znalost angličtiny.

Podrobnější informace je možno získat buď na stránkách www.etp.org, nebo u národního koordinátora: Ing. Lenka Týčová, tel.: 296 646 254, email: tycova@komora.cz. Uzávěrka je 31. květen 2006.

Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez…
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes dorazil Citroën C3 Aircross
Technologie
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Google překvapil. Kvůli lepším fotkám navrhl vlastní procesor
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít