Hornista zakládá hudební agenturu

20. května 2010, 19:33 - Mgr. Pavel Pokorný
20. května 2010, 19:33

Radek Baborák Mgr.

Světoznámý hráč na lesní roh Radek Baborák ukončil ke konci roku své působení u Berlínských filharmoniků a vrátil se domů do Čech. Hostuje jako sólista s různými orchestry, ale hlavně se věnuje komorní hudbě a také dirigování. Nyní se rozhodl, že rozrůstající se počet komorních projektů zastřeší pod hudební agenturu Ampio, kterou zakládá spolu s houslistou Vladimírem Klánským. „Sjednotím v agentuře aktivity, v nichž budu působit jako komorní hráč a dirigent,“ řekl týdeníku EURO Baborák.
Výraz „ampio“ v italštině znamená prostorný či široký, což přesně odpovídá hudebnímu záběru Baboráka i Klánského – jinak též člena Epoque quartetu a Symfonického orchestru Českého rozhlasu – a mělo by charakterizovat i pole působnosti agentury. Ta se bude nejen manažersky starat o Baboráka a spol., ale rovněž se věnovat hledání nových hudebních talentů a přivážet kvalitní zahraniční umělce do Česka. „Chceme vytipovávat hráče na různé nástroje, kteří by měli takové předpoklady, že budou dobře reprezentovat českou hudební tradici,“ vysvětluje Baborák. Ampio se o ně chce starat a vychovat z nich mezinárodní hvězdy. Zajistí jim například přehrávky u špičkových dirigentů, volbu vhodného repertoáru, kvalitní studium v zahraničí, vypůjčení špičkového nástroje atd. Agentura investuje do jejich budoucnosti a možná se jí to vrátí. Možná ne. Baborák však cítí potřebu zajistit mladým talentům možnosti, které on sám kdysi neměl: „Nebyl nikdo, kdo by mi poradil – teď studuj, pak jeď do Ameriky… Já měl pocit, že všechno musím teď.“
Ampio má též v úmyslu využít přátelských vztahů Radka Baboráka se špičkovými světovými hudebníky a nalákat je do Česka přímo, ne přes hradbu jejich agentů, což často trvá dlouhá léta. Tak to zafungovalo například se slavným dirigentem Seidžim Ozawou. „Přijede v prosinci s Orchestrem Saito Kinen, na generálku chceme pozvat všechny možné učitele a žáky a takto s nimi navázat kontakty,“ nastiňuje Baborák cestu, kudy by se mohla jeho agentura ubírat.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít