Hon na východního klienta

03. prosince 2010, 12:02 - Adam Junek
03. prosince 2010, 12:02

Société Générale

Majitel české Komerční banky, francouzská skupina Société Générale (SoGe), má velké plány jak vyrůst na „východní frontě“. Během pěti let chce totiž zdvojnásobit počet svých klientů ve střední a východní Evropě a Rusku na 20 milionů klientů. A nové lákadlo chystá také pro své české zákazníky.
„Naším cílem je být v tomto regionu mezi prvními třemi hráči. Musíme posílit naše vztahy se zákazníky na vyspělých trzích, jako je Česko, a využít velkého potenciálu dalších východních trhů, kde ještě bankovnictví není na takové úrovni. K tomu můžeme využít i alternativních modelů. Například nízkonákladového bankovnictví,“ uvedl šéf mezinárodního retailového bankovnictví SoGe Jean-Louis Mattei.
Model low-cost banky, který v Česku reprezentuje mBank, by měl nalákat nové zákazníky i v tuzemsku. „Přemýšlíme o této variantě. Podmínkou ovšem je, že nesmí dojít ke snížení kvality služeb, jež jsou naší vizitkou,“ doplnil šéf KB Henri Bonnet. Nízkonákladová banka by tak měla nejspíše fungovat zcela on-line a pod novou značkou. Případně by mohla využít některé stávající služby skupiny. Ve Francii například SoGe provozuje internetovou banku Boursorama.
Velké změny čekají také ruskou divizi, která má k nárůstu klientů výrazně přispět. V této zemi má SoGe dvě univerzální banky a dvě specializované finanční společnosti. Do půlky roku se univerzální Rosbank a BSGV mají spojit. Specialista na spotřební úvěry a druhá společnost věnující se hypotékám se pak stanou dceřinkami „nové“ Rosbanky.
SoGe se v honu za klienty nebrání ani novým akvizicím či trhům. „Rozhodně jsme připraveni nakupovat v zemích, kde je náš tržní podíl nedostatečný, když se naskytne příležitost. Nicméně tento růst se nezapočítává do našich plánů dosáhnout v regionu 20 milionů klientů,“ řekl Mattei.
Kromě nákupů francouzský bankovní obr odhazuje „nadbytečnou zátěž“. „V rámci optimalizace odprodáváme nebo zavíráme některé naše aktivity. Při růstu v posledních letech jsme například v některých zemích otevřeli poskytování spotřebitelských úvěrů a nemáme tam přitom klasické retailové služby. To byl případ Portugalska,“ vysvětlil zástupce výkonného ředitele SoGe Bernardo Sanchez Incera. Větší prodej pak banka realizovala teprve nedávno, když odprodala divizi specializující se na pronájem počítačů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Jdete zítra volit? Liftago, SmileCar a Rekola vás k urně svezou zadarmo
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít