Home office už netáhne, Tieto chce v regionech rozjet „mikrotýmy“ - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Home office už netáhne, Tieto chce v regionech rozjet „mikrotýmy“

,
Home office už netáhne, Tieto chce v regionech rozjet „mikrotýmy“
Zdroj: tieto

V současné situaci, kdy je na trhu nedostatek lidí, zkouší softwarová společnost Tieto Czech neotřelou strategii. Nové zaměstnance nebude lákat do svých poboček, ale udělá jim malé kanceláře přímo v jejich městech.

Podle Jany Krajcarové, personální šéfky Tieto Czech, se ve firemním průzkumu ukázalo, že pro řadu lidí už není možnost práce z domu tolik atraktivní jako dřív, protože kolem sebe chtějí mít tým. „Na dalším místě je pro ně důležitý i kontakt s rodinou a úspora času za dojíždění do práce,“ dodává Krajcarová.

A protože se chce společnost rozšířit i mimo své dnešní působiště v Ostravě a Brně, hledá nové možnosti, jak zaujmout. „Potřebujeme nové a nové vývojáře, proto se chceme přizpůsobit zaměstnancům a být flexibilní,“ popisuje Petr Lukasík, generální ředitel Tieto Czech.


Umíte správně napsat životopis?


Řešením se proto ukázal vznik takzvaných „mikrotýmů“. Ty by mělo tvořit vždy zhruba pět lidí pracujících v kancelářích, které jim Tieto zařídí poblíž jejich bydliště. Společnost se chce zaměřit především na regiony, metropoli se vyhýbá. „Trh práce v Praze je příliš přehřátý,“ glosuje to Lukasík.

Jako pilotní projekt otevřela firma Tieto Czech první takový „mikrotým“ před několika měsíci v Liberci. Naplno pak nábor rozjela v polovině srpna. Dosud se prý přihlásilo 75 lidí. Jana Krajcarová přibližuje, že nyní je zjevné, že se „mikrotýmy“ rozjedou v Olomouci, Zlíně, Pardubicích a Hradci Králové, naopak mezi programátory z jižních Čech zatím zájem o novinku příliš není.

Společnost Tieto Czech nabízí IT služby především pro skandinávský trh, v její ostravské pobočce dnes pracuje 2450 lidí, další dvě stovky v Brně.

Čtěte také:

Jak správně uzavřít pracovní smlouvu

 Pracovní smlouva

Víte, jak si šikovně říct o vyšší plat?

Zdanění u dohody o provedení práce v praktických příkladech

Výpis z rejstříku trestů: zaměstnavatelé jej často chtějí bezdůvodně. A protiprávně

Nový profesní život začíná ukončením starého. Jak a kdy podat výpověď?

 ilustrační foto

Jak na výpověď ve zkušební době? Narazit může zaměstnavatel i zaměstnanec

Ohodnoťte tento článek
Diskuze