Home Credit investoval 200 milionů do americké firmy Nymbus - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Home Credit investoval 200 milionů do americké firmy Nymbus

, čtk,
Home Credit investoval 200 milionů do americké firmy Nymbus
Zdroj: Martin Pinkas

Skupina Home Credit založila divizi pro investice rizikového kapitálu do začínajících firem v oblasti inovativních finančních technologií (fin-tech). Pod značkou Home Credit Venture Capital uskutečnila první investici osm milionů dolarů (200 milionů korun) do amerického start-upu Nymbus. Home Credit poskytuje spotřebitelské úvěry ve střední a východní Evropě, Asii a USA.

Společnost Nymbus, která sídlí v Miami na Floridě, vyvíjí základní bankovní technologie pro středně velké banky, úvěrová družstva a inovátory v oboru finančních technologií. Investici skupiny Home Credit využije mimo jiné k vývoji nových funkcí svých produktů.

Většina používaných bankovních systémů ve světě je koncepčně odvozena od technologií pocházejících z konce 70. let minulého století. Řešení Nymbusu podle Home Creditu odstraňují nedostatky většiny základních bankovních systémů, jakými jsou například dávkový přenos dat a nedostatečná míra integrace napříč systémem.


Přečtěte si exkluzivní rozhovor týdeníku Euro:

Šéf čínského Home Creditu: Číňané si u nás půjčují hlavně na mobily

 Ondřej Frydrych


Divize Home Credit Venture Capital funguje jako korporátní fond rizikového kapitálu, který obvykle investuje ve fázi zakládání podniků. Usiluje o vybudování portfolia investic do start-upů, z nichž mohou vzejít efekty užitečné pro Home Credit v různých zemích.

Majoritním vlastníkem Home Creditu, založeného v roce 1997 v Česku, je s 88,6 procenta PPF, jedna z největších investičních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním majitelem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner. Minoritním akcionářem Home Creditu (11,4 procenta) je investiční holdingová společnost EMMA OMEGA vlastněná Jiřím Šmejcem.


O aktivitách Home Creditu čtěte více:

Hedvábná jízda českých miliardářů: Home Credit loví indické a čínské dlužníky

Emise po pěti letech: Home Credit vydal dluhopisy za dvě miliardy

Nová indická bankovka v hodnotě dvou tisíc rupií


Ohodnoťte tento článek
Diskuze