Hledáme nového zámeckého pána

06. září 2004, 00:00 - ROBERT ŠIMEK
06. září 2004, 00:00

ZÁMKY NA PRODEJ BOSKOVŠTEJN (JIHOMORAVSKÝ KRAJ) Renezanční zámek na místě tvrze ze 16. století. Dvoupatrová obdélníková budova s polygonálními nárožními věžicemi sloužila od 17. století jako hospodářská budova. Celý objekt je v perfektním stavu, před krátkým časem proběhla jeho celková, finančně velmi nákladná, rekonstrukce.

ZÁMKY NA PRODEJ

BOSKOVŠTEJN (JIHOMORAVSKÝ KRAJ)

Renezanční zámek na místě tvrze ze 16. století. Dvoupatrová obdélníková budova s polygonálními nárožními věžicemi sloužila od 17. století jako hospodářská budova. Celý objekt je v perfektním stavu, před krátkým časem proběhla jeho celková, finančně velmi nákladná, rekonstrukce.

Cena: 21 mil. Kč.

 

FULNEK (MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ)

Rozsáhlý zámek na zalesněném návrší nad městem postavený na místě hradu ze 14. století. Skládá se ze dvou objektů - horního a dolního zámku. Horní zámek je třípatrový s pětipatrovou věží, dolní je jednopatrová budova. Za minulého režimu sídlo vojenské správy a sklad léků.

Cena: 1,8 mil. USD.

HOLEŠOV (ZLÍNSKÝ KRAJ)

Monumentální barokní zámek s rozsáhlou zahradou v centru města. Postaven byl v 16. století na místě původní tvrze. Čtyřkřídlá budova s arkádovým dvorem a šestibokými věžemi v nárožích. Ve druhé polovině 20. století majetek ROH, archiv a Muzeum Kroměřížska.

Cena: 25 mil. Kč.

ŽINKOVY (PLZEŇSKÝ KRAJ)

Výstavný zámek na břehu rybníka. Postaven byl v 17. století na místě vodní tvrze, koncem 19. století přestavěn pseudorenezančně. Dvoupatrová trojkřídlá stavba s jižní fasádou ve stylu italské a západní fasádou ve stylu německé renesance. Od roku 1952 sloužil jako zotavovna ROH. Okolo zámku rozlehlý park a rybník o rozloze 14 hektarů.

Cena: 5,2 mil. eur.

VŠENORY (STŘEDOČESKÝ KRAJ)

Novodobě upravený zámeček v severní části vsi. Obdélná patrová budova s mansardovou střechou a věžičkou, do dnešní podoby upravená v roce 1909. Za zámkem se nachází park a při užší fasádě stojí secesní altánek.

Cena: 40 mil. Kč.

PŘEČÍN (PLZEŇSKÝ KRAJ)

Zámek je souborem budov z počátku 18. století postavených na místě bývalé tvrze. Hlavní stavení má zčásti zastavěné arkády a zbytky sgrafit. Budova sloužila potřebám MNV a státního statku.

Cena: 3,5 mil. Kč.

ÚHROV (KRAJ VYSOČINA)

Barokní zámek s dvorem a parčíkem v jihozápadní části vsi. Postaven v 18. století, po roce 1945 využíván jako byty a kanceláře JZD. Obdélná patrová budova s mansardovou střechou a barokní fasádou má ve dvorním průčelí věž s cibulovitou bání.

Cena: 22 mil. Kč.

LUŠTĚNICE (STŘEDOČESKÝ KRAJ)

Pozdně barokní zámek ve východní části vsi při hlavní silnici. Postaven v 18. stol. na místě tvrze při kostele. Trojkřídlý patrový objekt na půdorysu písmene U sloužil za minulého režimu jako MNV, pošta a zdravotní středisko.

Cena: 15 mil. Kč.

JAROSLAVICE (JIHOMORAVSKÝ KRAJ)

Rozsáhlý zámek na návrší nad městečkem postaven v 16. století na místě hradu. Čtyřkřídlá patrová budova kolem obdélníkového nádvoří s hranolovou věží v průčelí. Sloužil jako depozitář státní vědecké knihovny v Brně. V roce 2003 se zde točil seriál Černí baroni.

Cena: 15 mil. Kč.

RUDOLEC (KRAJ VYSOČINA)

Zámek v areálu hospodářského dvora uprostřed vsi. Vznikl v 16. století přestavbou starší tvrze. Patrová čtyřkřídlá budova shranolovou věží ve východním průčelí. Po roce 1945 sklad léčiv a školicí středisko. V 90. letech přebudován na ozdravovnu. Projekt Zámek zdraví se však kvůli úmrtí majitele neuskutečnil.

Cena: 70 mil. Kč.

 

ZVÍKOVEC (PLZEŇSKÝ KRAJ)

Zámek klasicistního rázu uprostřed obce. V 18. stol. postaven na místě tvrze a později upravován. Dvoupatrová dvoukřídlá budova má nad vchodem balkon a trojúhelníkový štít. Sloužila jako ústav sociální péče pro mládež.

Cena: 19 mil. Kč.

**ŽDÁNICE (JIHOMORAVSKÝ KRAJ)

Rozsáhlý zámek na západním okraji městečka postavený v 16. stol. na místě tvrze. Patrová čtyřkřídlá budova s dvoupatrovými věžemi v nárožích má nad vstupním portálem barokní štít. V minulosti sloužil jako učiliště a muzeum.

Cena: 11 mil. Kč.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
Linuxáci si vymodlili vlastní smartphone. Librem 5 se chce odlišit od Androidů i iPhonů
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít