HLASY ČTENÁŘŮ

05. června 2006, 00:00 - admin
05. června 2006, 00:00

FÓRUM Změna nemocenské mi nevadí (reakce na sérii článků o změně systému placení nemocenské) Mám pocit, že se teď rozjela kampaň proti změně systému nemocenské. Možná jsem se svým názorem ojedinělý, ale myslím, že pro malé firmy nejde o žádnou katastrofu.

FÓRUM

Změna nemocenské mi nevadí

(reakce na sérii článků o změně systému placení nemocenské)

Mám pocit, že se teď rozjela kampaň proti změně systému nemocenské. Možná jsem se svým názorem ojedinělý, ale myslím, že pro malé firmy nejde o žádnou katastrofu.

Podnikám v oblasti cestovního ruchu, mám 13 zaměstnanců (a řadu externistů). Změnu systému vítám, protože pro mne znamená výrazně nižší odvody. A kdybych zjistil, že je tato změna pro mne nevýhodná, tak si mi nemůže stát nic horšího, než že si zvolím návrat do původního stavu, kdy sice zaplatím vyšší odvody (= stejné jako dosud!), ale nemocenskou mým zaměstnancům zaplatí stát. Docela vítám i možnost více kontrolovat své zaměstnance, jestli skutečně jsou nemocní, nebo to jenom zneužívají.

František Duchek

U lékaře jsem druhořadá osoba

Jako pravidelný čtenář Profitu čtu dosti často o nepochopitelných věcech. Bohužel se musím přidat i já s další oblastí, kde je potřeba vyvinout úsilí o zlepšení současného stavu: Velice se mne totiž dotýká současná zdravotní politika.

Jako živnostník jsem nikdy nebrblal, nestěžoval si a řádně platil. Nikdy jsem nedlužil ani haléř za sebe a své zaměstnance. Dnes však zjišťuji, že u zubaře se nemám šanci objednat, neboť v Opavě mne nikdo nepřijme. Po dnešní návštěvě ortopédky zase zjišťuji, že už na mne nemá limit, i když jsem u ní čtyři roky nebyl. Kromě špatně nastaveného systému se cítím jako druhořadá osoba - na rehabilitaci po jsem si delším čekání a zjištění, že v ordinaci není pacient a blíží se doba oběda, dovolil zaklepat (a musel jsem se klepat).

Jako živnostník si o takovémto přístupu musím nechat jenom zdát. Za co a koho vlastně ze svých peněz platím? Čím více regulace, tím více byrokracie a nešvaru. Proto budu se svými spolupracovníky před volbami hovořit a ukazovat na ty, o kom jsem přesvědčen, že za současný stav mohou, a jaké z toho má poctivě pracující mlčící většina výhody a nevýhody. Snad se najde v našem politickém spektru strana, kterou budu moci doporučit.

Přátelé, neházejme flintu do žita a pokusme se o nějakou svým přesvědčením podpořenou agitaci.

čtenář z Opavy (kontakt má redakce k dispozici)

Sleva na cestu do Velké Británie

Dobrý den, naše společnost odebírá Profit a v květnovém čísle je sleva na autobus do Velké Británie. Mohu tuto slevu poskytnout synovi?

Ludmila Alánová Druhého května jsme všem předplatitelům zaslali poukaz na slevu v hodnotě 500 korun. Tento poukaz, exkluzivně určený pro předplatitele týdeníku Profit, můžete použít na linky společnosti Bohemia Euroexpress International - Eurolines, a to na spoje do Belgie, Běloruska, Itálie, Litvy, Německa, Nizozemí, Rumunska, Španělska a Velké Británie. Poukaz je přenosný a můžete jej věnovat svým přátelům, kolegům či známým.

Pouze vás musím upozornit na omezenou platnost, kterou naleznete vytištěnou přímo na poukazu. Poukaz můžete uplatnit při nákupu jízdenky přímo u autodopravce Křižíkova 6, Praha 8 nebo on-line na www.bei.cz. Budete-li mít další otázky, neváhejte se obrátit přímo na naše zákaznické oddělení na lince 234 071 370.

Luboš Veselý, manažer marketingu vydavatelství Stanford

Nový zákoník práce je neústavní

Poslanecká sněmovna přijala návrh zákoníku práce a zvrátila tak prezidentské veto. Hospodářská komora je nyní připravena podat návrh Ústavnímu soudu na zrušení některých paragrafů nového zákoníku.

Ve chvíli, kdy nová norma vyjde ve Sbírce zákonů, předáme návrh na přešetření těch částí, které jsou evidentně v rozporu s Ústavou České republiky. Jedná se o pasáže, které umožňují odborovým organizacím zasahovat do přímého řízení firem, aniž by zároveň nesly odpovědnost.

Jaromír Drábek, prezident Hospodářské komory České republiky

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít