Hladová rodina

29. ledna 2010, 13:42 - Petr Matějček
29. ledna 2010, 13:42

Apple

Společnost Apple dělá v podstatě všechno špatně. Firma nabízí málo produktů za hodně peněz. A přesto. Když její šéf Steve Jobs ohlásil, že světu představí další želízko z kalifornské ITkovárny, zástupci mezinárodních médií se kolem něj v den premiéry tlačili jako dvanáctiletí kluci kolem hanbaté fotky své paní učitelky. Byla to třetí prezentace za posledních deset let a vše probíhalo podle známého scénáře. Na pódiu se – jako vždy – objevil Jobs osobně. Jako vždy vypadal zbytečně pohuble a nezvykle vysmátě. Jako vždy měl na sobě černý rolák, džíny a tenisky a s sebou v kapse – ostatně jako vždy – revoluci. Ta od 27. ledna 2010 nese jméno iPad. Je to přenosný počítač typu tablet s dotykovým displejem, takový „zvětšený iPhone“ anebo „zmenšený Mackbook“ anebo taky něco mezi notebookem a smartphonem. Ale o to tady vůbec nejde. Důležité je, co z „prcka“ s 25centimetrovou úhlopříčkou v příštích měsících a letech vyroste.
Začátkem roku 2001 téměř nikdo netušil, co vlastně znamená MP3, a už vůbec ne, jak s takovým souborem dat naložit. Dne 23. října 2001 však Apple představil iPod. Od té doby se z multimediálního přehrávače stal walkman nového tisíciletí. A aby walkman měl co papat, vynalezl tatínek Jobs iTunes Store, dnes nejúspěšnější systém pro on-line prodej hudby. Skrze něj se prodalo již více než dvě miliardy písniček. Apple je současně největším prodejcem muziky na světě.
V roce 2007 Apple představil iPhone. „Chytrý“ telefon sklidil zpočátku plno kritiky. Dnes se ale žádným mobilním přístrojem nesurfuje více po internetu než právě s iPhonem. A protože i iPhone potřebuje občas nakrmit, vytvořil tatínek Jobs App Store, virtuální obchod s různými aplikacemi a programy. Od roku 2008 se prodalo rovněž více než dvě miliardy Appů. Dá se tedy předpokládat, že i právě narozený iPad už brzy dostane obrovský hlad. A protože je větší, nebude mu stačit iTunes Store brášky iPoda ani App Store brášky iPhona, bude od tatínka Jobse vyžadovat vlastní store. Pro začátek mu Jobs otevřel knihovnu iBook s tituly velkých nakladatelství, jako jsou Penguin, HarperCollins anebo Macmillan. Společnost Apple ale zároveň ohlásila novou spolupráci s deníkem The New York Times, a tak můžeme očekávat, že Jobs využije současné krize na trhu s tištěnými médii a již brzy vznikne nějaká ta iTrafika. Nový iPad bychom pak všichni společně velmi snadno nakrmili.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít