Hazard mi poničil život i podnikání

19. března 2007, 00:00 - TOMÁŠ STINGL
19. března 2007, 00:00

ROBER THANUŠ: Asi byste dlouho hledali horlivějšího odpůrce hracích automatů než je Robert Hanuš. Bývalý soukromník, jemuž kdysi gamblerství rozdrtilo život i podnikání na prach. Jako pták fénix sice nakonec z toho prachu povstal, milionové ztráty i zničené vztahy už ale nezachránil.

ROBER THANUŠ: Asi byste dlouho hledali horlivějšího odpůrce hracích automatů než je Robert Hanuš. Bývalý soukromník, jemuž kdysi gamblerství rozdrtilo život i podnikání na prach. Jako pták fénix sice nakonec z toho prachu povstal, milionové ztráty i zničené vztahy už ale nezachránil.

NA ZAČÁTKU KASINO, NA KONCI PSYCHIATRIE Robert Hanuš měl v devadesátých letech koňský povoz, kterým vozil zahraniční turisty po Praze. Spokojené živobytí mu ale začal po čase narušovat hazard. Podnikatel se naučil chodit do kasin, prohrál postupně všechny své prostředky a nakonec se i zadlužil. Na tragédii bylo zaděláno. Hanuše se postupně zřekla rodina i přátelé, kvůli dluhům byl souzen za podvodné jednání a dostal podmínku. Se svou závislostí na hazardu skončil na psychiatrii. „Z toho, co v ústavu vidíte, je vám smutno. Kolik talentovaných lidí, kteří by jinak mohli podnikat, něco vyrábět a tvořit nejrůznější hodnoty, skončí na dně kvůli gamblerství,“ říká dnes Hanuš. On sám se ale nakonec dokázal ode dna odrazit. A docela originálním způsobem. Odešel do Českého ráje a před několika lety tam začal rozvážet na motorové tříkolce po vesnicích čerstvé pečivo. Protože kvůli podmínce nemohl podnikat na své jméno, domluvil se s tamějšími pekárnami a rozváží jejich zboží jako jakýsi externí spolupracovník. TREFA DO ČERNÉHO**

Protože si místní lidé upovídaného tříkolkáře oblíbili a do mnoha lokalit nikdo jiný potraviny nedovážel, měl jeho netradiční nápad úspěch. „Poptávka je velká. Na letošní zimu jsem si proto mohl pořídit něco většího, než je jen tříkolka. Automobil Mitsubishi, do kterého se vejde daleko víc zboží,“ pochvaluje si Hanuš.

Z vydělaných peněz chce Robert Hanuš postupně splácet milionové dluhy, které mu zůstaly z dob jeho hráčské závislosti. Jako polepšený hříšník patří nyní mezi nejzatvrzelejší kritiky hazardu. Když vidí statistiky miliardových výnosů z hracích automatů, zlobí ho to. „Stát by je měl zakázat. Jen ničí lidem životy. Každý neměl takové štěstí jako já, aby se dokázal vrátit k nějaké smysluplné práci,“ připomíná Hanuš.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít