Golfová republika. Hřiště si užívají vyššího zájmu hráčů, některá však počítají ztráty - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Golfová republika. Hřiště si užívají vyššího zájmu hráčů, některá však počítají ztráty

,
Golfová republika. Hřiště si užívají vyššího zájmu hráčů, některá však počítají ztráty
Zdroj: Jan Mihaliček/Euro

Pandemie čínské chřipky dolehla i na greeny. Mezi tuzemskými provozovateli hřišť ale nejsou jen poražení.

Na parkoviště hostivařského hřiště přijíždějí další auta. Golfisté za sebou táhnou své bagy. Vedle na cvičných greenech odstřelují hráči cvičné jamky hned z několika stran. A na driving range poctivě cvičí vietnamští hráči. Jsme na čerstvém vzduchu, a přestože je plno, pořád zbývá pro všechny dost prostoru. Pro covidový svět ideální.

Po postupném uvolnění březnového nouzového stavu golfisté popadli své hole a vyrazili na hřiště. Elegantní hra jim nabídla dostatečný odstup od spoluhráčů a pobyt v klidném prostředí golfových hřišť. „Nevím, jak je to jinde. Ale my máme oproti loňsku celkově růst návštěvnosti o patnáct procent,“ hlásí spokojeně prezident Golf Clubu Hostivař Jiří Martinka. Areál spravuje pro developera Martina Kulíka, který hned vedle hřiště postavil dva architektonicky zajímavé minipivovary.

Pražský golfový klub má výhodu v relativně velkém množství členů, jichž je i přes úbytek zájmu v posledních několika letech zhruba 2500. Poplatky za členství tvoří stabilní příjmy a v kombinaci s výnosy z turnajů se klub – jako jeden z mála v Česku – může pochlubit černými čísly.

Domov na hřišti

I v Hostivaři se však musejí snažit. Na zadní části hřiště staví Kulíkova společnost Rodop už šest let domy a byty, které pomáhají financovat investice do hřiště. Kromě sta domů, v nichž už se bydlí, vznikají tři bytovky a další asi padesátka malých domků, takže do několika let bude na golfu bydlet dalších přibližně sto rodin.

Ceny domů přitom nejsou nijak nízké a…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?