Generali převzala pojišťovnu Zürich

20. ledna 2003, 00:00 - Dana Rybáková rybakova@profit.cz
20. ledna 2003, 00:00

Pojišťovna se snaží posílit svou pozici ve středoevropském regionu Největší tuzemskou pojišťovací fúzí od sjednocení Kooperativy je letošní převzetí pojišťovny Zürich společností Generali. Vznikla tak "čtyřka" na trhu neživotního pojištění. Pojišťovna Generali převzala k prvnímu lednu letošního roku pojišťovnu Zürich.

Pojišťovna se snaží posílit svou pozici ve středoevropském regionu

Největší tuzemskou pojišťovací fúzí od sjednocení Kooperativy je letošní převzetí pojišťovny Zürich společností Generali. Vznikla tak „čtyřka“ na trhu neživotního pojištění.

Pojišťovna Generali převzala k prvnímu lednu letošního roku pojišťovnu Zürich. Jedná se o největší fúzi na tuzemském pojistném trhu od převzetí Moravskoslezské kooperativy Českou kooperativou v roce 1999. Generali se dosud orientovala na tak zvaná malá rizika a na českém pojistném trhu neživotního pojištění zaujímala šesté místo (3,5 procenta trhu). Pojišťovna Zürich má naopak zaměření na průmyslové pojistky. Na tuzemském trhu neživotního pojištění jí patřilo osmé místo (s 2,5procentním podílem). Fúzí obou institucí vznikla čtvrtá nejvýznamnější pojišťovna na trhu neživotního pojištění s podílem ve výši šest procent. Klienti změnu nepocítí. Pokud jde o trh životního i neživotního pojištění, Generali patří sedmá příčka s tříprocentním podílem a pojišťovně Zürich jedenáctá (1,6 procenta trhu). Převzetím se sice Generali na vyšší pozici neposune, ale podle slov předsedy představenstva společnosti Jaroslava Mlynáře se sníží náskok větších pojišťoven. Převod pojistného kmene pojišťovny Zürich skončí v lednu. Tento fakt nemá vliv na obsah a rozsah stávajícího pojištění klientů ani na sjednané pojistné podmínky, popřípadě výši a způsob placení pojistného. Generali rovněž přebírá pohledávky a závazky, které ze smlouvy vyplývají. Společnosti Generali Holding V ienna a Zürich Financial Services uzavřely dohodu týkající se jejich aktivit na trzích ve střední Evropě. Právě oblast střední a východní Evropy je podle Mlynáře pro Generali v současnosti klíčová, což potvrzuje ochota této společnosti v tomto regionu investovat. Na základě dohody převzala Generali celkem pět pojišťovacích společností Zürich Group v Polsku, České republice, Maďarsku a na Slovensku a jeden penzijní fond v Polsku. Generali již ve všech těchto zemích působí a převzetím společností Zürich podstatně posílí svou dosavadní pozici ve střední Evropě. V letošním roce se Generali podle Mlynáře soustředí na dokončení spojení obou pojišťoven. V elkou pozornost bude věnovat intenzifikaci obchodních kanálů, například dalšímu budování vlastní obchodní služby a rozšíření spolupráce s makléři hlavně v oblasti životního pojistění. Záměrem je také snížit náklady a zvýšit efektivitu. Objeví se rovněž nová generace produktů kapitálového životního pojištění. Změna se bude týkat technických úrokových sazeb v návaznosti na změny sazeb na trhu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s…
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Technologie
Čína nemá ráda ani Skype. Ten tak zmizel z katalogů aplikací
Uber zlepšuje podmínky pro své řidiče a přidává živé sledování
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít