Game boys. Čeští hráči videoher vydělají statisíce korun měsíčně jen tím, že je ostatní sledují na streamu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Game boys. Čeští hráči videoher vydělají statisíce korun měsíčně jen tím, že je ostatní sledují na streamu

,
Game boys. Čeští hráči videoher vydělají statisíce korun měsíčně jen tím, že je ostatní sledují na streamu
Zdroj: Profimedia.cz

Richard Tyler Blevins je v jistých kruzích známější než hollywoodské hvězdy Brad Pitt s Leonardem DiCapriem dohromady. Teprve osmadvacetiletý Američan si zvládne za hodinu vydělat až padesát tisíc dolarů,a to ani nemusí opustit pohodlí svého domova. Prostě hraje počítačové hry a diváci na celém světě ho při tom sledují. Na svůj kanál je schopen přitáhnout statisíce sledujících.

Ninja, jak si Blevins ve videoherní komunitě říká, je právě díky tomu pro streamovací platformy tak cenný, že mu Microsoft zaplatil desítky milionů dolarů, aby ho přetáhl ze služby Twitch na svůj portál Mixer. Ten sice zatím nemá zdaleka tolik diváků jako prvně jmenovaný, díky najatým hráčům bude ale jeho význam rychle růst.

Čeští hráči si mohou o Ninjových příjmech nechat jen zdát. Přesto je ale hraní dokáže slušně živit. Třeba Vojtěch Fišar známý pod přezdívkou Agraelus si díky tomu, že ukazuje na platformě Twitch divákům své umění, dokáže vydělat stovky tisíc měsíčně. Sledující, kterých má více než deset tisíc, dokáže zabavit přesto, že není profesionálním hráčem.

\"Pořadí

I u nás jsou ale hráči zvládající propojit hraní na nejvyšší úrovni se zábavou pro diváky na streamovacích platformách. Daří se to například Martinovi Benešovi, který vystupuje jako SpajKK a zaměřuje se primárně na střílečku PUBG. V ní se na začátku potká sto hráčů, jen jeden z nich se pak dokáže prostřílet na předem určené místo na herní mapě.

Beneš je úspěšný nejen na turnajích, ale právě i…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?