Francouzská policie nakoupila 1263 Peugeotů - Euro.cz

Přihlášení

Francouzská policie nakoupila 1263 Peugeotů

Peugeot,
Francouzská policie nakoupila 1263 Peugeotů
Zdroj: Peugeot
Komerční sdělení

Získání zakázky na dodání vozů státním institucím bývá pro automobilky velmi lákavé. Jedná se většinou o flotilu o velkém počtu vozidel, což pro značku, které se podaří v tendru vyhrát, znamená nejen finanční příjem z prodeje, ale také zlepšení podílu na trhu a zvýšení obratu servisů, jež dostanou na starosti údržbu vozového parku. Takový úspěšný obchod se podařil značce Peugeot ve Francii.

Požadavky výběrového řízení vyhlášeného francouzským Ministerstvem vnitra zněly jasně: automobily pro policisty a četníky musí být vyráběny v továrnách ve Francii, aby byla podpořena domácí ekonomika, a musí splňovat nejvyšší standardy kvality. Těmto požadavkům dokonale vyhověl model Peugeot 5008. Vyrábí se v továrnách v Sochaux ve východní Francii a v Rennes na samém západním výběžku evropského kontinentu.

Zdroj: Peugeot

Úpravy všech 1263 objednaných vozů na specifické potřeby pořádkových služeb (například přimontování majáku na střechy vozů) probíhají ve výrobním závodě v Poissy v blízkosti Paříže. Dodávky prvních vozů z celkového balíku už začaly a budou probíhat do konce prosince. Touto zakázkou však obchodní spolupráce francouzského Peugeotu s policií pravděpodobně neskončí. Ministerstvo vnitra bude držet Peugeot 5008 na svém seznamu zakázek velkých SUV až do listopadu 2022.

Peugeot 5008 je prodejně úspěšným modelem po celém světě. Od jeho uvedení na trh v roce 2017 registroval více než 300 tisíc prodaných kusů. Na trhu velkých SUV boduje zejména sedmimístným provedením, které je k dispozici v rámci sériové,  tedy bezpříplatkové výbavy. Sedadla třetí řady se dají z auta velmi snadno vyjmout. Když navíc sklopíte druhou řadu, získáte zavazadlový prostor o kapacitě až 2150 litrů. Moderní vozy oplývají nejrůznějšími bezpečnostními a komfortními prvky výbavy.

Zdroj: Peugeot

Nejinak je tomu i u Peugeotu 5008. Jeden doplněk však u žádného jiného vozu segmentu kompaktních SUV nenajdete. Jedná se o technologii Night vision, neboli noční vidění. Tento systém umí za pomoci infračervené kamery rozpoznat osoby a zvířata před vozem ve tmě nebo v podmínkách s nízkou viditelností. Funguje na dálku až 200–250 m, tedy více než dosah potkávacích světel. Infračervené záběry zobrazuje na digitálním přístrojovém panelu v zorném poli řidiče. A ještě jedno unikum Peugeot 5008 nabízí, a to vysoce žádaný dvoulitrový diesel BlueHDi o výkonu 180 koní.