Foxconn sází na Pardubice. Investuje miliony dolarů a nabere lidi - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Foxconn sází na Pardubice. Investuje miliony dolarů a nabere lidi

, Tomáš Lemešani, Petr Třešňák,
Foxconn sází na Pardubice. Investuje miliony dolarů a nabere lidi
Zdroj: Foxconn

Tchajwanský technologický gigant Foxconn plánuje v příštím roce další tučné výdaje do závodů na Pardubicku. Kromě náboru nových zaměstnanců se zavázal také k investicím do infrastruktury v okolí.

„Zcela jistě plánujeme nabírat v příštím roce nové zaměstnance, a to jak na odborné tak dělnické pozice,“ potvrzuje pro web Euro.cz korporátní mluvčí společnosti Dagmar Krausová.

Foxconn chce nabírat zejména projektanty, programátory Java, grafické designery, datové analytiky, projektanty elektra či strojaře. Společnost také poptává technické specialisty na vývoj řešení v oblasti mechatroniky, ale i specialisty na řízení procesu a procesní simulace.

Nábor souvisí s rozvojem výrobních závodů v Česku. Na základě memoranda s Pardubickým krajem hodlá společnost rozvíjet spolupráci se školami a přímo v nich si vychovávat budoucí kádry. Podle webu evertiq.com chce firma v regionu utratit „miliony dolarů“.

Investice do robotizace

Firma, která v Česku působí od roku 2000, buduje v tuzemsku základnu pro Evropu, Blízký východ a Afriku, která bude sledovat současné trendy v robotizaci průmyslové výroby.

„Letos se také etablovala společnost Foxconn 4Tech, která pracuje s principy Industry 4.0 a pomalu přeměňuje firemní výrobu na smart továrnu. Do budoucna bude vyvíjet chytrá řešení pro malé a střední podniky v celé Evropě,“ říká Krausová.

V létě firma otevřela novou divizi Foxconn Development and Research Centre. Výzkumné a designérské centrum bude navrhovat softwarová řešení a produkty se zaměřením na automatizaci, telekomunikaci, řešení pro chytrá města a domovy, elektroniku pro automobilový průmysl nebo analýzu a management dat.

Široký záběr

„Nově vzniklo také inovativní datové centrum SafeDX, které uvedl Foxconn do provozu společně s mezinárodní investiční skupinou KKCG. SafeDX se zaměřuje především na zahraniční společnosti a už teď připravuje výstavbu dalších datových center v Česku a Evropě. Podporuje propojení Evropy s Asií,“ dodává Krausová.

Podle memoranda podepsaného začátkem prosince firma v areálu v Černé za Bory postaví mimo jiné střední školu, zónu pro bydlení, obchody a sportoviště. Pardubice naopak slíbily usilovat o urychlení výstavby jihovýchodního obchvatu.

Firma v Česku zaměstnává 5500 lidí. Má závody v Pardubicích a Kutné Hoře, kde se montují především počítače Hewlett-Packard a elektronika Cisco. Další divize se zabývají také výrobou serverů či opravou výrobků. Před pár dny společnost otevřela novou halu o výměře 11 tisíc metrů čtverečních, kterou nahradila starou slévárnu v Logistik parku Pardubice.

Čtěte také:

ČVUT spolupracuje s Amazonem na vývoji bota

Aki mění vlastníka. Jihlavského výrobce elektroniky koupili Švýcaři

Česká hotelová aplikace získala investici. Pomůže ji nizozemský fond


Ohodnoťte tento článek
Diskuze