Fortuna koupí za 2,3 miliardy irský Hattrick a ovládne trh v Rumunsku - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Fortuna koupí za 2,3 miliardy irský Hattrick a ovládne trh v Rumunsku

, čtk,
Fortuna koupí za 2,3 miliardy irský Hattrick a ovládne trh v Rumunsku
Zdroj: Rasch Jan/Euro

Sázková společnost Fortuna koupí stoprocentní podíl v irské firmě Hattrick Sports Group. Za podíl zaplatí 85 milionů eur, což je v přepočtu 2,3 miliardy korun, a dalších maximálně 50 milionů eur (1,35 miliardy korun) v případě dobré budoucí výkonnosti kupovaných aktivit. Díky akvizici se Fortuna stane lídrem trhu v Rumunsku a expanduje také do Chorvatska a Španělska.

Celá transakce podléhá ještě schválení regulátorů v Rumunsku. Do té doby budou obě společnosti fungovat odděleně jako dosud.

Úvodních 85 milionů eur bude Fortuna financovat zejména prostřednictvím bankovních úvěrů. „Společnost měla před akvizicí prakticky nulový čistý dluh, takže na koupi a první část platby si musí půjčit,“ uvedl analytik BH Securities Martin Vlček s tím, že výše dluhu by neměla pro společnost představovat riziko nesplacení. „Základní platba 85 milionů eur představuje něco přes trojnásobek odhadovaného zisku EBITDA za letošní rok,“ dodal.


Zakladatel Fortuny má politické ambice. Přečtěte si s ním exkluzivní rozhovor:

Michal Horáček: Jen já a lidi

Michal Horáček


Fortuna Entertainment Group podíl v irské firmě kupuje od americké společnosti Hattrick Sports Group LLC. Fortuna tím posílí svoji pozici největšího licencovaného provozovatele kurzových sázek a her ve střední a nyní také jihovýchodní Evropě. Hattrick Sports Group je vlastníkem kanceláře Casa Pariurilor, která je v Rumunsku největší, vlastní také dvojku chorvatského trhu PSK a spoluvlastní kancelář Luckia ve Španělsku.


Přečtěte si, jak je na tom konkurence Fortuny:

Tipsportu loni vzrostly tržby o více než třetinu na 37 miliard


Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009, zaměřuje se hlavně na kurzové sázky. Původně česká firma s 25letou historií dosud působila v Česku, na Slovensku a v Polsku. Předloni zvýšila čistý zisk meziročně o 22,5 procenta zhruba na 527 milionů korun. Objem přijatých sázek vzrostl o 26,1 procenta na 22,9 miliardy Kč. S akciemi Fortuny se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta. Na pražské burze dnes cena akcií kolem půl desáté klesla na 95,40 koruny za akcii, poté se ale vrátila na 96 korun, kde dnešní obchodování zahájila. Vyplývá to z informací na stránkách burzy.


O tom, jak se daří Fortuně čtěte více:

Fortuně klesl zisk o desetinu. Kvůli vyšší sázkové dani v Česku

Fortuna je partnerem fotbalové reprezentace. Za dva roky získá i první ligu

Fortuna zvýšila zisk o 12 procent, pomohlo i fotbalové Euro

 Ilustrační foto


Ohodnoťte tento článek
Diskuze