Firmy letos ve velkém objednávají stokorunové stravenky - Euro.cz

Přihlášení

Firmy letos ve velkém objednávají stokorunové stravenky

, Jana Pohunková,
Firmy letos ve velkém objednávají stokorunové stravenky
Komerční sdělení

Firmy v Česku letos výrazně zvyšují příspěvky na stravování zaměstnanců. Po sedmi letech díky tomu vzrostla hodnota nejfrekventovanější stravenky, a to o dvacetikorunu na plných sto korun. „Tak razantně jako letos firmy ještě na stravném nepřidávaly. Zvýšení příspěvku se dotklo 30 % zaměstnanců v České republice,“ říká Jiří Brych, manažer stravenek Ticket Restaurant® ve společnosti Edenred.

Ke zvyšování nominální hodnoty stravenek motivuje firmy zejména situace na trhu práce. „V době velmi nízké nezaměstnanosti hledají co nejefektivnější cesty, jak zaměstnancům přilepšit. Zvýšení příspěvku na stravování je logický krok, firmy si nárůst totiž mohou vložit do nákladů a snížit tak daňový základ, zaměstnanci zase neodvádějí ze stravenek sociální a zdravotní pojištění,“ upozorňuje Jiří Brych.

Konkrétně letos firmy, které se rozhodly zvýšit příspěvek na stravování, tak učinily v průměru o 14,80 Kč. „Rekordní je nejen růst výše příspěvku na stravování, ale i počet zaměstnanců, kteří ho čerpají. Dříve se zvyšovaly příspěvky ročně jen v průměru kolem pěti korun,“ doplňuje Jiří Brych. Více přitom přidávají zaměstnancům ty firmy, které zavedly stravenkové karty, než ty s papírovými stravenkami.
„Do konce letošního roku se počet firem, které letos na stravném zaměstnancům přilepší, ještě výrazně zvýší, registrujeme zájem dalších stovek zaměstnavatelů,“ konstatuje Jiří Brych.

„Zvýšením nominální hodnoty stravenky firmy reagují na nárůst cen v restauracích. Češi nyní v průměru utratí za oběd 115 korun, zatímco před dvěma lety to bylo o 13 korun méně,“ uvádí Jiří Brych. Čísla vycházejí z Ticket Restaurant® Card indexu sestaveného z plateb více než 110 tisíc tuzemských zaměstnanců, kteří k úhradě obědů v restauracích používají platební stravenkovou kartu Ticket Restaurant® od společnosti Edenred. Statistiku každý měsíc tvoří téměř 1,2 milionu transakcí v restauracích všech tuzemských regionů.

 Statistika stravenky

I přes nárůst příspěvků na stravování tak stále naprostá většina zaměstnanců na oběd doplácí ze svého – ten, kdo má stokorunovou stravenku, nyní tedy 15 korun. Ještě o něco vyšší než průměrná útrata za oběd je současná hodnota ideální stravenky. Ta od začátku letošního roku činí 118 korun. „Zvyšuje se i počet firem, které chtějí využít maximálního zvýhodnění a nabízejí stravenky v této hodnotě. Většinou se jedná o ty, které mají obědové karty Ticket Restaurant® Card, u papírových stravenek je tato hodnota méně častá.