FIRMY

01. září 2003, 00:00 - admin
01. září 2003, 00:00

výstavby elektrárny za více než 600 milionů korun dokončila v mexickém El Sauz plzeňská Škoda Energo, největší český dodavatel a vývozce energetických celků. Na základě této dodávky už připravuje v Mexiku Škoda Energo, dceřiná společnost Škody Holding, další dva velké kontrakty.

Historicky největší český projekt výstavby elektrárny za více než 600 milionů korun dokončila v mexickém El Sauz plzeňská Škoda Energo, největší český dodavatel a vývozce energetických celků. Na základě této dodávky už připravuje v Mexiku Škoda Energo, dceřiná společnost Škody Holding, další dva velké kontrakty.

České radiokomunikace vykázaly v prvním pololetí letošního roku podle mezinárodních účetních standardů provozní zisk ve výši 17 mil. Kč. Výnosy z telekomunikačních služeb poklesly o 9,9 % na 496 mil. Kč z 550 mil. Kč v 1. pololetí 2002. Výnosy za datové služby poklesly ze 187 mil. Kč v 1. pololetí 2002 na 156 mil. Kč. Konsolidovaný ukazatel EBITDA se zvýšil na 618 mil. z 408 mil. Kč v 1. pololetí 2002.

Český výrobce tramvajových souprav, společnost Inekon Group, dodá do americké Tacomy další dvě soupravy, celková hodnota kontraktu se pohybuje okolo čtyř milionů dolarů (asi 120 milionů korun). V Tacomě již jezdí tři české tramvaje.

Výstavba bytů v letošním roce podle Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) vzroste na 32 až 33 tisíc bytů. ČTK to řekl generální ředitel SPS Miloslav Mašek s tím, že se do výstavby letos investuje zhruba 35 až 40 miliard korun. Loni firmy postavily 27 tisíc bytů, v letošním prvním pololetí začala podle statistiků výstavba téměř 17 tisíc bytů.

Společnost Demag Delaval Industrial Turbomachinery, s. r. o., ze skupiny Siemens dodá parní turbínu o výkonu 18 MW americkému zákazníkovi. Turbína, vyrobená v brněnském závodě, bude využívána pro technologický proces sušení dřeva a výrobu elektrické energie.

Aero Vodochody má další objednávky na výrobu vrtulníků Sikorsky S-76C+. O jedenáct kusů stoupl počet zakázek na helikoptéry, které firma vyrábí pro americkou společnost Sikorsky Aircraft Corporation.

Oba výrobní bloky Jaderné elektrárny Temelín znovu dodávají elektřinu do rozvodné sítě. Po měsíční odstávce nastartovali operátoři reaktor prvního bloku a obnovili dodávky do sítě. Odstávka prvního bloku, která začala 1. srpna, byla o čtyři dny kratší, než bylo původně plánováno.

Příbramská společnost Ravak, která je největším výrobcem akrylátových van a sprchových koutů ve střední Evropě, připravuje založení podniku v Číně. První výrobky tam chce začít montovat v říjnu a v příštím roce by měly tržby čínského podniku dosáhnout minimálně milionu dolarů (asi 28 milionů Kč).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít