FIRMY

20. října 2003, 00:00 - admin
20. října 2003, 00:00

O státní podíl v Severočeských dolech projevilo předběžný zájem osm zájemců a v Sokolovské uhelné šest zájemců z řad tuzemských i zahraničních investorů. Tisková mluvčí Fondu národního majetku Petra Krainová však jména zájemců ani další informace neuvedla.

O státní podíl v Severočeských dolech projevilo předběžný zájem osm zájemců a v Sokolovské uhelné šest zájemců z řad tuzemských i zahraničních investorů. Tisková mluvčí Fondu národního majetku Petra Krainová však jména zájemců ani další informace neuvedla.

Konkurzní správce společnosti ČKD Dopravní systémy Petr Dostál napodruhé prodal balík pohledávek ČKD DS za více než půl miliardy korun. Balík v celkové nominální hodnotě 616 milionů korun získala brněnská firma Michin, výtěžnost z prodeje byla jedenáctiprocentní.

Mobilní operátor Eurotel začne svým zákazníkům nabízet volné minuty a zprávy na víkendy. Firma rovněž do konce roku zlevnila volání do ciziny prostřednictvím služby NetCall o pětinu. Do registrací internetových domén s koncovkou .cz vstoupila konkurence. O přízeň zákazníků, kteří mají nějakou doménu zaregistrovanou nebo si ji chtějí registrovat, se může ucházet sedm firem, jež od sdružení CZ.NIC získaly statut registrátora.

Nový vlastník holdingu Vítkovice, skupina Lahvárna Ostrava, 29. října na mimořádné valné hromadě zcela převezme řízení vítkovické společnosti. Kromě obměny dozorčí rady Vítkovic je na programu i změna stanov, která má snížit počet členů rady z dvanácti na šest a zkrátit jejich funkční období z pěti let na jeden rok.

Středočeská plynárenská v Kladně-Dubí zprovoznila 170 nových plynových přípojek. Plynofikace v okrajových kladenských čtvrtích tak pokročila do závěrečné fáze. Obyvatelé připojených nemovitostí proto mohou postupně žádat o připojení k novému potrubí.

Několik desítek nových zaměstnanců přijme firma Masterfoods v Poříčí nad Sázavou na Benešovsku. Firma uvedla do provozu novou linku, na níž bude vyrábět nový typ nečokoládových bonbonů. Do rozšíření výroby investovala 14 milionů eur (450 milionů korun).

100 % akcií jediného tuzemského výrobce umělých střívek, jilemnického Cutisinu, chce ovládnout jeho britský majoritní vlastník, koncern Devro. Firmu zruší bez likvidace a podnik převezme nově založená s. r. o. Cutisin Czech. Operaci musí schválit akcionáři na listopadové valné hromadě.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít