FIRMY

02. února 2004, 00:00 - admin
02. února 2004, 00:00

Inspektoři EU při kontrole tuzemských potravinářských závodů odhalili šest provozů, které nesplňují požadavky Unie. Řekl to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Josef Duben s tím, že správa výsledek šetření inspektorů akceptovala a provozům ihned odejmula schválení ke zpracování potravin.

Inspektoři EU při kontrole tuzemských potravinářských závodů odhalili šest provozů, které nesplňují požadavky Unie. Řekl to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Josef Duben s tím, že správa výsledek šetření inspektorů akceptovala a provozům ihned odejmula schválení ke zpracování potravin. Veterinární správa do konce loňského roku uzavřela ze 4200 potravinářských provozů 505 provozoven, které nesplňovaly požadavky hygienických a veterinárních směrnic Unie. Později se podařilo pěti provozům podmínky splnit. Inspektoři z Potravinového a veterinárního úřadu během dvou týdnů prověřili téměř stovku provozů. Mezi problematickými provozy jsou podle Dubna dvě mlékárny, dva závody zpracující zvěřinu, jedna jatka a jedna bourárna. O které konkrétně jde, SVS nesdělila.

Vláda Vladimíra Špidly by neměla do konce volebního období privatizovat energetickou společnost ČEZ . N a tiskové konferenci to řekl ministr průmyslu a obchodu Milan Urban s tím, že to je představa jeho ministerstva. Urban přitom dříve připouštěl, že by kabinet mohl do konce volebního období privatizovat část akcií firmy. Čtyřletý mandát vlády by měl skončit v polovině roku 2006. Urban asi před půl rokem řekl, že MPO pracovalo s představou prodeje menšinového podílu v ČEZ, majoritu si však stát nadále měl ponechat.

Výstav n. p. Budějovický Budvar loni dosáhl 1,171 milionu hektolitrů piva, což znamená meziroční pokles asi o 3,5 procenta. Zatímco vývoz vzrostl o pět procent na 538 000 hektolitrů, na tuzemském trhu pivovar ztratil. Prodej v ČR činil 633 000 hektolitrů a proti roku 2002 poklesl o devět procent. Finanční ukazatele se loni zlepšily, protože výnosy vzrostly o dvě procenta na 2,484 miliardy korun. Očekávaný hrubý zisk je 350 milionů korun, tj. o 24 procenta více než v předchozím roce. Důvody snížení výstavu vidí podnik v rostoucím prodeji laciných piv, která Budvar nevaří, a v sílící konkurenci na tuzemském trhu, především ze strany Plzeňského Prazdroje. Ten loni zvýšil prodej na domácím trhu o 3,6 procenta a poprvé v historii pivovaru prodal na domácím trhu přes osm milionů hektolitrů piva.

Obnova železnice mezi Kostelcem u Jihlavy, Slavonicemi a rakouskou obcí Fraters začne ještě letos. Projekt zatím narážel na nižší zájem Rakušanů, kteří ponesou přes 90 procent nákladů na obnovu chybějících kolejí. Minulý týden se Rakušané poprvé k financování závazně přihlásili, řekl náměstek hejtmana kraje Vysočina Petr Pospíchal. Z Jihlavy až do Vídně by tedy občané mohli cestovat vlakem již v roce 2006. Vybudování sedmi kilometrů chybějících kolejí v hraničním úseku mezi jihočeskými Slavonicemi a rakouskou obcí Fraters bude stát zhruba 300 milionů korun.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Windows 10 Fall Creators Update: jen malé a někdy nedotažené novinky [recenze]
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít