Firma v karanténě? Nechte své zaměstnance pracovat z domova - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Firma v karanténě? Nechte své zaměstnance pracovat z domova

Euro.cz,
Firma v karanténě? Nechte své zaměstnance pracovat z domova

Každá firma je právě tak slabá (či silná) jako její zaměstnanci. Tento fakt vyjde najevo především v době krize, kdy mohou její plynulý chod nepříznivě narušit nepředvídané okolnosti. Zajištění kontinuity provozu firmy, organizace či úřadu se pak stává hlavní prioritou.

Současná situace není výjimkou. Zdravotní stav každého zaměstnance se může stát otázkou přežití celé firmy.  Nejbezpečnější pro firmu i zaměstnance za současné situace je pracovat z domova. Home office, samozřejmě tam, kde to povaha práce umožňuje, je ideálním řešením pro zajištění chodu firmy.

K tomu, aby byla práce z domova opravdu efektivní, je potřeba zaměstnancům zajistit pracovní prostředí a podmínky porovnatelné s těmi, které mají v kanceláři – neomezený přístup k firemním aplikacím, souborům a vzájemné komunikaci.

Firma a zaměstnanci bezpečně propojeni za pár dnů

Jednou z podmínek práce zaměstnanců z míst mimo jejich obvyklé pracoviště je vhodná IT infrastruktura, která jim umožní jednoduchý, efektivní a bezpečný přístup k firemním aplikacím a souborům z libovolného místa stejně, jako z firemního pracoviště.

V souvislosti se současnou situací a opatřeními, ke kterým přistupují jednotlivé státy a organizace, přichází Citrix s řešením, které umožní zaměstnancům pracovat v podstatě odkudkoliv. Toto řešení umožní přenést pracovní prostředí zaměstnance na libovolný počítač nebo zařízení, které je autorizováno k připojení k firemnímu informačnímu systému. Uživatelé po instalaci jedné aplikace na svém zařízení (počítač, notebook, tablet) mohou přistupovat k firemním aplikacím a souborům stejně, jako ze svého pracoviště. Implementace celého řešení by neměla přesáhnout 3-5 dnů (v závislosti na velikosti firmy). Pro firmy aktivně využívající tuto technologii přichází Citrix s nabídkou dočasného rozšíření počtu uživatelů, což lze prakticky zajistit ještě rychleji.

Vladimír Střálka
Market Development Manager CZ/SK/HU

Citrix Systems Czech Republic
vladimir.stralka@citrix.com

Firma v karanténě? Nechte své zaměstnance pracovat z domova
2 (40%) 4 hlasování
Diskuze