Film: Rodinka

03. ledna 2011, 07:59 - Vláďa Barák
03. ledna 2011, 07:59

Celovečerní pokračování původního seriálu Taková normální rodinka nezabila pomocí arzenu babička, kdysi v podání Marie Rosůlkové, ale nešťastný střih a jeden z nejhorších product placementů v dějinách českého filmu. Jenže on to vlastně ani není film…

Foto: Falcon

Návštěvníci kina uvidí totiž devadesátiminutový čistě komerční sestřih z nových šesti seriálových dílů. Takže pokud se divákům dostala do rukou loňská kniha od Fan Vavřincové, která byla vydána jako pokračování legendárního seriálu a napsána zejména pro fanoušky a žijící herce, budou v kině velice překvapeni.

Zatímco kniha obsahuje inteligentní humor, její děj svižně běží a navíc má originální závěr, filmový „sestřih“ za tím vším notně pokulhává. I přesto, že se tu objeví tři původní herci, jejich dialogy plynou z dobře napsaného scénáře a nechybějí ani nové postavy. Bývalí hrdinové se totiž se svojí starou rolí sžijí až v druhé části filmu – promiňte, sestřihu. Jak Jana Štěpánková jako Pavla, tak Daniela Kolářová v roli Káči i Jaromír Hanzlík jako Zdeněk si svoje charaktery začnou opět užívat a divák z nich konečně ucítí alespoň trochu síly vzpomínek na původní seriál a zavane tu dech příjemné nostalgie.

Rodinka si ale zasloužila mnohem víc, než že se z ní stane necitelně sestřihaná devadesátiminutová reklama generálního partnera, hlavních partnerů a partnerů. Chápu, že se realitní agentury, stavební firmy a nákupní řetězce rády prosadí v seriálech, ale že mají takovou sílu dotlačit produkci k tomu, aby herci museli odříkávat reklamní sdělení, to už je samo o sobě dost ubíjející. Příjemným překvapením je ale hudba, která vzešla z pera Ondřeje Brzobohatého. Je lehce nostalgická, trefná, barevná a přesto s moderním puncem.

Případné návštěvníky celovečerního sestřihu upozorňuji, že v televizní verzi bude mít Rodinka šest pokračování. Takže si myslím, že se přemrštěný pruduct placement trochu rozmělní.

Proč dala Česká televize od seriálu režiséra Dušana Kleina ruce pryč, se pravděpodobně nikdy nedozvíme. Je opravdu dost divné, že nenalezla peníze na tento nízkorozpočtový studiový projekt, když původní seriál Taková normální rodinka na DVD jí musela přinést nemalé zisky. Každý Čech již dávno zaplatil přes tolik diskutované televizní poplatky mnohem beznadějnější projekty, a navíc i kompletní digitalizaci archivu ČT, který se teď snaží rozprodat na DVD za nehorázné sumy. Dle mého osobního názoru by každý občan, který řádně měsíčně platí, měl mít k archivu ČT přístup zcela zdarma. Zatím mohu pouze říct: Vivat úpadku kvality, zaplaťme si reklamní kvantitu!

Celkové hodnocení: 35 %

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít