Film: Elitní zabijáci

10. října 2011, 13:07 - Vláďa Barák
10. října 2011, 13:07

Špionážní snímek ze života tří elitních agentů nabízí skomírající děj se spoustou trhlin ve scénáři, který má kompenzovat obsazení stárnoucí hollywoodské hvězdy. Naštěstí jí sekundují i mladší hrdinové.

Foto: Bontonfilm

Akční podívaná Elitní zabijáci, která vznikla podle kontroverzního románu Ranulpha Fiennese „The Feather Men“, se odehrává v roce 1980. Mezi ústřední postavy patří elitní zabiják Danny s tváří Jasona Stathama (Kurýr), který se rozhodne nedobrovolně vrátit do světa špionáže, aby pomohl svému starému příteli Hunterovi (Robert De Niro). Ománský šejk Amr bin Issa, který Huntera vězní, ho totiž hodlá propustit jen v případě, že Danny zabije všechny vrahy jeho synů, kteří byli zlikvidováni agenty zvláštní britské vojenské jednotky. Jeho akci začne ale komplikovat pohotový agent Spike v podání Cliva Owena (Král Artuš).

Jelikož okoukaná Amerika nemá už co nabídnout, akční snímky se čím dál tím častěji přesouvají na starý kontinent a další méně „vytěžené“ světadíly. I tohle dobrodružství proto pendluje mezi Austrálií, Evropou a Afrikou. Ozvláštnit nahlédnutí do zákulisí špionáže 80. let minulého století se celkem podařilo i filmové produkci, jež se snažila naturalisticky zachytit dobové reálie. Na scény tak přijíždějí stylové německé youngtimery, nosí se nylonové oblečení a agenti pracují s dnes už předpotopním technologickým vybavením, které nemůže nevyvolávat úsměv.

Děj příběhu je prošpikovaný divácky vděčnými zvraty. De Niro se ve své roli vyžívá s typickou grácií mafiána, tedy v póze, která je jeho už druhou přirozeností. Statham předvádí novodobého akčního hrdinu, jenž sice má mužné tělo a při boji tančí tak, že by pravděpodobně vyhrál StarDance, na to, aby uspěl jako hlavní hrdina, ale postrádá charisma a humor Bruce Willise. Bojové scény, jichž se účastní, mají navíc moderní choreografii, která na pozadí historických kulis bije do očí. Za pozornost tak stojí především Owenův Spike, jehož posedlost, vytrvalost a předvídavost představuje osvěžující podívanou.

Elitní zabijáci nejsou špatný film, bohužel ale v hojné míře připomínají to, proč je akční žánr tak často považován za skomírající.

Hodnocení Vládi Baráka: 50 %

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít