Film: Barbar Conan 3D

05. září 2011, 15:23 - Vláďa Barák
05. září 2011, 15:23

Život je příliš krátký na to, abyste tenhle remake museli vidět. Nenabídne totiž nic, co byste neznali už ze zdařilejší verze z roku 1982, tedy souboje na meče, litry krve a čitelný příběh. Přibyl jen třetí rozměr. Zbytek je nudné a zapomenutelné dobrodružství.

Foto: HCE

Conan je chlapec, který vyrůstá ve vesnici barbarských válečníků. Nejprve přijde o matku a později, když už je z něj malý bojovník (Leo Howard) a brání vesnici před dalším nájezdem dobyvatel, ztratí i otce Corina (Ron Perlman). To je dost důvodů k tomu, aby se hlavním motivem zbytku příběhu stala jeho krvelačná pomsta.

Dospělého Conana hraje Jason Momoa, kterého mohou diváci znát třeba ze seriálu Hra o trůny. V roli neohroženého bojovníka šetří slovy a raději elegantně tančí s mečem z bitvy do bitvy, což je možná v tomhle případě nejlepší řešení. Po celou dobu svého putování za odplatou pátrá po temném vůdci Khalaru Zymovi (Stephen Lang) a jeho dceři, čarodějnici Marique (Rose McGowan), aby jejich černé duše sprovodil ze světa. Nepříliš okoukané tváře jsou jedním z mála kladů snímku, ani tak ale nemají šanci zachránit nudný příběh, který drhnev podstatě už od první třetiny.

Děj doprovází hudba skladatele Tylera Batese, jenž už napsal muziku například ke snímkům 300: Bitva u Thermopyl nebo Watchmen. A právě u nich si počínal mnohem lépe. Dojemz filmu nevylepšuje ani kamera, která divákovi nedopřeje zajímavější úhly pohledu. Pozornost tak na sebe strhává vražedný střih, který se snaží za každou cenu popohnat nudnou akci. Krutost, jíž je prodchnuta většina záběrů, je sice opravdu barbarská, místy ale působí lacině a předvídatelně. Co snímku rozhodně chybí, je sebemenší náznak humoru.

Režisérem divácky nepříliš atraktivního Barbara Conana je Němec Marcus Nispel, který už přivedl na plátna kin podobně zapomenutelné snímky, jako je nová verze Pátku třináctého či Bojovník. Úroveň novinky nevylepšil ani třetí rozměr, protože triky, které tu technologie nabízí, už jsou poněkud okoukané. Asi největším zážitkem z celé prvoplánové fantasy jsou tak digitálně ztvárněná města, chrámy a další scenérie.

Nebojím se, že by si film nenašel svoje publikum, ale na to, aby je uchvátil, rozhodně nestačí. Jediné, čeho se opravdu bojím, je možné pokračování.

Hodnocení Vládi Baráka: 30 %

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít