Termokamera využije na rozpoznání nemocného člověka umělou inteligenci - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Termokamera využije na rozpoznání nemocného člověka umělou inteligenci

,
Termokamera využije na rozpoznání nemocného člověka umělou inteligenci
Zdroj: BeiCam

Příkladem produktu, který reaguje na růst poptávky po zdravotnických technologiích, jsou nové termokamery, jejichž vývoj dokončila česká firma Satomar. Termokamery BeiCam automaticky identifikují osoby se zvýšenou teplotou a na zpracování dat využívají cloud a umělou inteligenci, díky čemuž se podařilo snížit cenu oproti jiným podobným systémům.

Nejjednodušší varianta pracuje s bezdotykovým měřením teploty z dlaně, vyšší modely vyhodnocují teplotu obličeje procházejících lidí. Pro jejich bezchybnou funkci je třeba umístit kamery do koridoru, kterým procházejí osoby postupně, nikoli ve skupině. „Naše termokamery jsou nyní ve fázi komplexně funkčního prototypu, výroba prvních kusů je již v přípravě,“ říká Radek Bábíček, jednatel společnosti Satomar.

„Jsou dostupným řešením pro malé provozovny i velké společnosti, kde mohou třeba i na několika místech současně monitorovat zdravotní stav zaměstnanců. Ke zprovoznění je zapotřebí mít v dosahu kamery pouze wi-fi nebo ethernetové připojení a elektrickou zásuvku,“ dodává. U vyšších modelů se cena pohybuje do 15 tisíc korun, vedle toho bude s provozem cloudového systému spojen měsíční poplatek v řádu stokorun.

PDF verze květnového čísla magazínu Český export a podnikání ke stažení

Termokamera využije na rozpoznání nemocného člověka umělou inteligenci
5 (100%) 1 hlasování
Diskuze