5 důvodů, proč sledovat Czech Space Week online - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

5 důvodů, proč sledovat Czech Space Week online

Jana Kohoutová, Czech Space Week,
5 důvodů, proč sledovat Czech Space Week online
Zdroj: CzechInvest

Věděli jste, že poptávka kosmických firem po pracovní síle v České republice stoupá? Nebo že se Češi podílí na mezinárodních misích a jsou na špičce kosmického průmyslu a vědy? Sledujte 6.–14. listopadu 2020 Czech Space Week, festival věnovaný vesmírnému vzdělání, technologiím i byznysu, který letos proběhne online (a zdarma). Tady je několik důvodů, proč byste si ho rozhodně neměli nechat ujít.

Práce ve space sektoru

Czech Space Week chystá panelové diskuse se zajímavými lidmi, kteří pracují ve výzkumu, založili startup, absolvovali stáž v Evropské kosmické agentuře (ESA) nebo se uplatnili v českých kosmických firmách. Ti se podělí o své praktické zkušenosti a ukážou, jak se zapojit do space aktivit v České republice a zahraničí, i když jste třeba nestudovali raketovou vědu. Dozvíte se, jaké kandidáty firmy hledají a zjistíte, jak se k nim dostat přímo na stáž nebo pohovor. Sledovat můžete navíc z pohodlí domova: jednodušší to být nemůže! 

Kosmický průmysl pro nekosmické firmy

Firmy a startupy se zas dozví o možnostech spolupráce v kosmickém průmyslu. Czech Space Week jim nabídne blok Gate2Space, na kterém se bude řešit například to, jak se může firma zapojit do programů Evropské kosmické agentury (ESA) nebo se stát dodavatelem pro mezinárodní vesmírné mise. Space sektor totiž nabízí mnoho špičkových technologií pro více průmyslových odvětví jakými jsou například automotive, strojírenství, nanotechnologie či energetika.

Vesmírný krok k rozvoji byznysu

Festival Czech Space Week je úzce propojen s byznys inkubátorem ESA BIC a pořádá ho agentura CzechInvest a ministerstvo dopravy. Nejde tedy o jednorázovou akci, ale o reálnou příležitost dlouhodobě rozvíjet váš byznys. Pokud se do akce zapojíte, může to být pro vás první krok k navázání zajímavé spolupráce. Svůj potenciální přesah do space průmyslu si totiž spousta firem neuvědomuje, i když třeba mají špičkové technologie, které by našly velké uplatnění. Na Czech Space Weeku potkáte firmy s podobným příběhem. 

Jak založit kosmický startup?

Do podnikatelského inkubátoru je zapojeno 29 progresivních startupů, které ve svých komerčních produktech či službách využívají kosmické technologie nebo systémy. Na Czech Space Weeku potkáte některé z nich. Řeč bude například o tom, jak se kosmické technologie dají využít na Zemi a na jakých space aktivitách se české startupy podílejí. Kromě toho se dozvíte, jak startup v této oblasti založit a nebo jak na svůj nápad získat finance.

Černé díry a výzkum Marsu

Baví vás vesmír, ale nemáte čas se o něj zajímat? Na Czech Space Weeku si poslechnete nejnovější informace z úst těch nejpovolanějších: vědci z Akademie věd České republiky vám představí českou stopu na misích Solar Orbiter nebo LISA. Zazní bližší informace o výzkumu Slunce, ale i černých dírách nebo výzkumu Marsu a rudých skřítcích. I české firmy představí svůj podíl na mezinárodních misích jakými jsou například mise HERA nebo PLATO a mnoha dalších zajímavých projektech.

Více informací o akci najdete na czechspaceweek.com.

5 důvodů, proč sledovat Czech Space Week online
5 (100%) 1 hlasování
Diskuze