Export a podnikání: Šest říjnových tipů pro podnikatele - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Export a podnikání: Šest říjnových tipů pro podnikatele

, Export a podnikání,
Export a podnikání: Šest říjnových tipů pro podnikatele
Zdroj: Archiv MF

Exportní příležitosti i digitální mapa Česka pro stavbaře. Magazín Export a podnikání přináší říjnové tipy pro podnikatele.

Unikátní termodynamická kamera

Česká společnost Workswell se zaměřuje na oblast strojového vidění a bezdotykového měření teploty. Firma vyvíjí termokamery a termovizní systémy, které jsou buď statické, nebo je lze připevnit na drony.

Exportní příležitosti: Zahraniční projekty a tendry

  Exportní příležitosti, ilustrační foto

Online databázi portálu BusinessInfo.cz zpracovává agentura CzechTrade a obsahuje aktuální zahraniční projekty a tendry. Zdrojem jsou zahraniční databáze, zastupitelské úřady ČR v zahraničí a zahraniční kanceláře CzechTrade.

Družstvo Sněžka zvládlo i boj s podvodníky

Automobilový průmysl, ilustrační foto

Podnik z Náchoda má za sebou historii sahající do roku 1950. Z kožené galanterie, s níž začínal, rozšířil v 90. letech minulého století záběr na textilní prvky pro automobilový průmysl. Mezi prvními čerpal také evropské dotace.

Nanotechnologie odhalí rakovinu prostřednictvím diamantů

 Nanotechnologie, ilustrační foto

V oblasti nanotechnologií patří Češi ke světové špičce v mnoha oblastech. Svůj náskok zúročují vědci také v medicíně, kde s pomocí miniaturních nanodiamantů pomáhají usnadnit včasné odhalení rakoviny a dalších závažných nemocí.

Digitální mapa Česka má odbrzdit stavebnictví

 Stavba, ilustrační foto

Stavby v Česku komplikují administrativní překážky, které musejí investoři překonávat. Jedním z kroků, který by mohl celý proces urychlit, je vytvoření takzvané digitální mapy. Navrhovaná právní úprava chce zastřešit nekoordinovaný vznik digitálních technických map, které často vytvářejí samotné obce.

Video: Obchodní příležitosti v Číně

 Ředitel regionálního centra CzechTrade v Kantonu Aleš Červinka

Při exportu do Číny je nutné se připravit na některá (i nepsaná) pravidla specifická pro místní obchodní prostředí. Ředitel regionálního centra CzechTrade v Kantonu Aleš Červinka představuje perspektivní obory pro české vývozce a tipy na to, jak uspět při jednání s čínskými firmami.

PDF verze říjnového čísla magazínu Export a podnikání ke stažení
 Titulka Export a podnikání 10/19

Ohodnoťte tento článek
Diskuze