Export a podnikání: Šest květnových tipů pro podnikatele - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Export a podnikání: Šest květnových tipů pro podnikatele

, Export a podnikání,
Export a podnikání: Šest květnových tipů pro podnikatele
Zdroj: CC0 via Pixabay

Poradna podnikatele, monitoring sbírky i obchodní příležitosti v Thajsku. Magazín Export a podnikání přináší květnové tipy pro podnikatele.

Video: Obchodní příležitosti v Thajsku

Thajsko je jedním z nejvýznamnějších obchodních partnerů České republiky ze sdružení zemí ASEAN. Země má velký potenciál a je zároveň vstupní branou do regionu Indočína. Ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Jan Lembas představuje perspektivní obory pro potenciální české exportéry, tipy, jak uspět při jednání s thajskými firmami apod.

Servis pro podnikatele: Monitoring sbírky

 Monitoring sbírky

V rubrice portálu naleznete chronologické přehledy právních předpisů a mezinárodních smluv publikovaných v poslední době ve Sbírce zákonů a Sbírce mezinárodních smluv České republiky. K vybraným předpisům připojujeme i komentáře.

Potřebujete poradit?

 Poradna podnikatele

Chcete začít podnikat a nevíte, jak na to? Nevíte si rady s podnikáním v rámci Evropské unie? Nebo máte jiný dotaz, který se týká vašeho byznysu? Na BusinessInfo.cz můžete zdarma vložit svůj dotaz, odpoví vám specialisté sítě JKM, Ministerstva průmyslu a obchodu nebo přímo redakce.

Účetní chtějí zpřísnit pravidla

 Účetní, ilustrační foto

Proč přestává být podle podnikatelů situace v oboru udržitelná? Poté, co se v jiných sektorech podnikání situace postupně kultivuje, začaly se právě do oblasti účetnictví stahovat různé neseriózní či podvodné firmy. O zlepšení obrazu svého oboru usilují také seriózní účetní firmy a jejich organizace.

České filtry z nanovláken dobývají svět

 Společnost Pardam vsadila na vývoj a výrobu anorganických nanomateriálů

Společnost Pardam vsadila na vývoj a výrobu anorganických nanomateriálů. Její doménou jsou především nanovlákenné membrány sloužící k filtraci tekutin. V této oblasti nemá konkurenci u nás ani v zahraničí. Většinu své produkce úspěšně vyváží.

Video: Patenty a ochranné známky

Patenty a ochranné známky představují v dnešním obchodním světě mimořádný potenciál. V našem videoseriálu se dozvíte vše, co potřebujete vědět ke správnému vyhledání informací, podání přihlášky i následnému procesu, který vede k řádné ochraně průmyslového vlastnictví.


Čtěte také speciál portálu BusinessInfo.cz k ochraně duševního vlastnictví


PDF verze květnového čísla magazínu Export a podnikání ke stažení

Ohodnoťte tento článek
Diskuze