Expertům se do ciziny nechce

18. prosince 2006, 00:00 - (tos)
18. prosince 2006, 00:00

POHYB PRACOVNÍCH SILPodle expertní studie se odborníkům z členských zemí nechce stěhovat za prací do jiného státu. Příčiny začínají u daní a končí u špatných zákonů.Evropským expertům se nechce stěhovat za prací. Vyplývá to z nové studie „Řízení mobility 2006“, kterou zpracovala společnost PricewaterhouseCoopers.

POHYB PRACOVNÍCH SIL Podle expertní studie se odborníkům z členských zemí nechce stěhovat za prací do jiného státu. Příčiny začínají u daní a končí u špatných zákonů.

Evropským expertům se nechce stěhovat za prací. Vyplývá to z nové studie „Řízení mobility 2006“, kterou zpracovala společnost PricewaterhouseCoopers. Výzkumu se zúčastnilo 445 zaměstnavatelů ze 14 zemí Evropské unie. Pouze jedna třetina z nich obdržela žádost o práci na pozici vyššího managementu a kvalifikovaných odborníků z jiné unijní země. Z celkového počtu všech uchazečů o práci jich tak z jiného členského státu pocházelo pouze pět procent.

V čem je důvod žalostně malého pohybu expertů po Evropě? Překážkami jsou podle průzkumu především: neznalost cizího jazyka, rozdíly v daňových systémech, zdravotní péči, zaměstnaneckých benefitech a nedostatky v legislativě pro oblast zaměstnávání. Studie dále upozorňuje na další praktické překážky, které pracovníky odrazují od ucházení se o práci v cizí zemi - problémy s vyhledáním zaměstnání a budováním kariéry partnerů, dostupnost bydlení a škol či přerušení dosavadního vztahu s rodinou nebo přáteli.

Zveřejněná studie, kterou částečně financovala Evropská komise, navazuje na předešlý výzkum z roku 2001. Při porovnání obou studií se ukázal i další negativní faktor. Malý zájem nejeví pouze samotní experti, klesá totiž zároveň i poptávka mezi zaměstnavateli. V průměru pouze 13 procent společností se zajímá o to, jak získat zaměstnance z jiných zemí. Přitom v roce 2001 to bylo 21 procent.

Obecným důvodům, proč evropští specialisté nejdou za prací do jiných zemí, odpovídá i situace v Česku. Tři nejdůležitější faktory, které brání českým firmám ve větším pohybu pracovních sil v rámci Unie jsou jazykové schopnosti, pracovní příležitosti pro partnery zaměstnanců a penzijní záležitosti.

Více než 90 procent českých respondentů ale přesto věří, že mezinárodní mobilita je dobrá jak pro jednotlivce, tak pro celé hospodářství. Zhruba polovina očekává v příštích pěti letech větší potřebu mobility pracovních sil.

V LISABONU MĚLI RŮŽOVÉ BRÝLELisabonská strategie z roku 2000 si dala za cíl, aby se Evropská unie stala do roku 2010 nejdynamičtějším trhem na světě. V něm by měli být zaměstnavatelé schopni řešit nedostatečnou kvalifikaci svých stávajících zaměstnanců přílivem expertů z jiných evropských států. Nicméně z průzkumu vyplynulo, že vyjma severských zemí, Irska a Velké Británie je mobilita pracovních sil žalostně nízká.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Google překvapil. Kvůli lepším fotkám navrhl vlastní procesor
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Netflix má již 104 milionů předplatitelů. Příští rok hodlá do obsahu nacpat 8 mld. dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít