EVROPŠTÍ PODNIKATELÉ SE SEJDOU V ČÍNĚ

24. července 2006, 00:00 - Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR <br />
24. července 2006, 00:00

Hospodářská komora Čínská rada na podporu mezinárodního obchodu, Evropská komise a vláda čínské provincie Sečuán připravily na 9. a 10. listopad multioborovou mezinárodní akci EU-China Partenariat 2006. Jde o největší akci tohoto typu v letošním roce, setká se zde přibližně 500 subjektů z Číny s přibližně čtyřmi stovkami podniků z celé Evropské unie.

Hospodářská komora

Čínská rada na podporu mezinárodního obchodu, Evropská komise a vláda čínské provincie Sečuán připravily na 9. a 10. listopad multioborovou mezinárodní akci EU-China Partenariat 2006. Jde o největší akci tohoto typu v letošním roce, setká se zde přibližně 500 subjektů z Číny s přibližně čtyřmi stovkami podniků z celé Evropské unie. Pověřeným koordinátorem pro Českou republiku je Hospodářská komora ČR, prostřednictvím které má také patnáct českých firem možnost zúčastnit se akce v čínském městě Chengdu. Subjekty splňující daná kritéria získají od Evropské komise významnou finanční podporu.

EU-China Partenariat 2006 patří do osvědčeného formátu akcí typu Europartenariat. Výhodou těchto kontaktních setkání podnikatelů je kromě významné finanční podpory poskytované podnikatelům přímo i standard sjednávání kontaktních schůzek operativně předem i na místě dle konkrétních požadavků. Účastník má předem k dispozici seznam hostitelských firem včetně jejich profilů a požadavků na určitou formu spolupráce včetně dalších specifikací, což umožňuje efektivní a flexibilní přípravu. Díky počítačovému systému jsou schůzky mezi partnery sjednány ještě před samotnou akcí. Každý účastník má pak jistotu, že se s požadovaným partnerem setká a bude mít příležitost projednat s ním možnosti spolupráce, navíc má možnost kdykoli během akce sjednávat na základě svých požadavků dodatečné schůzky.

Ve Veletržním areálu Chengdu Century City (New International Expo Center) se na podzim letošního roku sejdou zástupci těchto oborů: strojírenství, stavebnictví a inženýrink, informační a komunikační technologie, elektronika a elektronické součástky, zdravotnická technika a výrobky, cestovní ruch, životní prostředí a zemědělství.

Přibližně čtyři stovky evropských firem budou mít šanci navázat partnerství s čínskými protějšky, zahájit jednání o zakládání společných podniků či o zapojení se do rozvojových projektů. Prostor bude i pro sjednání dohod o přímých dodávkách výrobků, služeb a investičních celků, subdodávek, servisních prácí, projektových služeb, atd.

Pro firmy účastnící se akce EUChina Partenariat 2006 se tak otevírá možnost proniknout prostřednictvím čínských firem na celočínský trh. Hostitelské čínské firmy totiž nepocházejí jen z provincie Sečuán, ale z celého čínského území. Experti Evropské komise pečlivě vybírají pouze ty hostitelské firmy, které splňují náročná výběrová kritéria pro účast na této prestižní akci.

Zájemci o účast ve výběru pro tuto akci si mohou prostudovat podrobné informace o čínských hostitelských firmách včetně jejich profilu činnosti a požadavků na spolupráci na internetové adrese http://www.euchinapartenariat. com/english/ (kliknout na heslo Directory of Chinese Companies) a získat i další informace o této největší kontaktní akci organizované Evropskou komisí v tomto roce. Pro zájemce bude připraven i tištěný katalog v angličtině. Pro registraci k zařazení do seznamu podporovaných podniků musí firma splnit následující podmínky: český právní subjekt, malá či střední firma dle kategorizace EU (do 250 zaměstnanců) vyhovující schválenému oborovému zaměření akce, řádně vyplněná závazná přihláška a firemní profil, řádně vyplněný on-line formulář na oficiální stránce akce, výběr partnera pro jednání předem, uhrazení stanovené zálohy na účastnický poplatek, fyzická účast na akci EU-China Partenariat 2006 v Chengdu a uskutečnění alespoň dvou jednání s hostitelskými čínskými firmami.

Podrobnější informace mohou případní zájemci získat na telefonech 296 646 253 nebo 296 646 255, případně na e-mailu hans@komora.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít