Evropské stavební fórum bude zahájeno za necelý měsíc!

24. března 2003, 00:00 - (ve)
24. března 2003, 00:00

Při dnešním zahájení výstavy stavebnictví a bydlení hojnou návštěvou a opravdovým zájmem všech účastníků oživlo rozsáhlé zemské výstaviště v Brně. Zahájení výstavy se konalo v rotundě hlavního paláce, v jehož ochozech jsou soustředěny exposice samosprávy.

LIDOVÉ NOVINY, 9. září 1933 - před osmdesáti lety

Předseda Výstavního výboru starosta Tomeš kvitoval, že s pomocí architektů, Masarykovy akademie práce, různých škol, měst a podnikatelů se podařilo oživit brněnské výstaviště podnikem, který nepočítá se subvencemi z veřejných prostředků. Po sanaci pražských veletrhů vládou musí Brno žádat, aby se dostalo pomoci také jeho výstavišti, jehož tíseň nelze popírat. Zdůrazniv hodnoty výstavy stavebnictví a bydlení pro širokou veřejnost zvláště v dnešní době hospodářské tísně, vytkl, že tak podnětnému podniku se nedostalo skoro vůbec podpory ministerstev a jiných státních úřadů, a to ani materiálem, který by byl vystaven bezplatně.

PROFIT, 24. března 2003 - dnes

Náměstkyně ministra stavebnictví Ruské federace Larisa Barinová či zástupce generálního ředitele DG Enterprise Evropské komise Heinz Zourek - to jsou jen některé osobnosti, které přislíbily účast na Evropském stavebním fóru, které začne v rámci Mezinárodních stavebních veletrhů v Brně již za necelý měsíc, 14. dubna 2003. Účastníci fóra se sejdou v areálu brněnského výstaviště, znovu po osmdesáti letech v Rotundě pavilonu A. Program jednotlivých vystoupení doplní několik odborných tematicky zaměřených akcí určených stavební veřejnosti. Ještě téhož dne se například uskuteční seminář nazvaný Harmonizace předpisů v oblasti výstavby s právem Evropských společenství. Odborná veřejnost v ČR je dosud zatížena tradicí, podle které je investiční výstavba řízena výhradně právními předpisy. Předpisy v prostředí volného trhu však nemají za cíl sloužit k direktivnímu řízení výstavby. V právní kodifikaci zemí s tržním hospodářstvím je důležité odlišit předpisy veřejnoprávní a soukromoprávní. Ty první (ve stavebnictví stavební zákon a další související a navazující předpisy) zabezpečují ochranu veřejných zájmů při výstavbě a při provozování staveb. Druhé (především občanský a obchodní zákoník) zajišťují zejména respektování smluvní volnosti a zásad poctivého obchodního styku ve smluvních vztazích. Vstup českých subjektů na evropský stavební trh vyžaduje osvojení si jeho obchodních zvyklostí. Patří k nim mimo jiné uplatňování zásad, principů a procedur projektového řízení v řízení výstavby. Znalost projektového řízení je podmínkou pro přístup k finančním prostředkům evropských fondů. Projekty předkládané bruselské administrativě musejí být konformní s postupy a metodami přípravné fáze projektu (vypracování studie proveditelnosti, finanční analýzy projektu atd.). V tendrových řízeních s podílem financování ze zdrojů EU je zase vyžadována a předpokládána znalost obchodních podmínek FIDIC (Mezinárodní federace konzultačních inženýrů). S doporučením pozornosti této významné veletržní události otevíráme kalendář vybraných důležitých evropských, ale i světových veletržních akcí v měsíci dubnu. Možná zde i jiní než stavební inženýři a podnikatelé nejrůznějšího zaměření naleznou inspiraci pro svou obchodní činnost.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za…
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Galaxy S9 uvidíme už za sedm týdnů. Samsung jej přiveze na CES 2018
Herní počítač pod stromeček II: levná sestava do 20 tisíc [Vánoce 2017]
T-Mobile se skamarádil s Netflixem. Ale nejde o to, na co myslíte…
Tržní podíly výrobců grafik v Q3 2017: Nvidia vylétla nahoru, získává tržní podíl
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít