EuroFinancial plánuje žalobu

01. srpna 2008, 16:16 - Petra Pelantová
01. srpna 2008, 16:16

Pojistný trh

Desetimilionová pokuta či ztráta licence. Přesně tak prý může dopadnout společnost EuroFinancial poté, co skončí vyšetřování České národní banky (ČNB). Týdeníku EURO to řekl Pavel Palivec z tiskového oddělení ČNB. „Zatím je vše ve fázi šetření, dokud neskončí správní řízení, jsme vázáni mlčenlivostí,“ dodal Palivec. Firma, která se zabývá zprostředkováním produktů finančního trhu, čelí obvinění z nekalých obchodních praktik a neetického jednání.
EuroFinancial ale tvrdí, že obvinění jsou absurdní a přicházejí z dílny konkurence. Jejich cílem je prý poškodit společnost. Vedení firmy proto zvažuje žalobu. „Podnět ČNB dalo Sdružení obrany spotřebitelů na základě necelé padesátky klientů. Neporozuměli způsobu, jakým nabízíme služby. Například se mylně domnívali, že není možné ze smlouvy odstoupit anebo že za odstoupení musí platit vysoké penále. Eurofinancial má téměř deset tisíc klientů, takže vzhledem k celkovému počtu je počet stížností spíše úspěchem. Se Sdružením obrany spotřebitelů jsem se přesto sešli a vše si vysvětlili. Jejich připomínky jsme do posledního bodu zapracovali do našich interních procesů,“ vysvětlil týdeníku EURO mediální zástupce EuroFinancial David Vlk. ČNB však potvrdila, že stížností je víc, a to nejen od sdružení. Navíc Pojišťovna ING, pro kterou EuroFinancial shání klienty, už s ní dokonce ukončila spolupráci. „Nechceme spolupracovat s firmou, která používá praktiky hraničící s etickými standardy. Je to příliš velké riziko pro naše dobré jméno,“ prohlásila mluvčí ING Alexandra Gjurić. Další pojišťovny však mají jiný názor. „Patří mezi naše čtyři největší prodejce a nemáme nejmenší náznak jakýchkoli problému,“ řekl mluvčí pojišťovny AXA Marek Zeman, který zároveň dodává, že tučné pokuty při odstoupení od smlouvy mají prodejci i u jiných pojišťoven. Podobně se vyjádřila také Kooperativa.
Terčem kritiky bylo hlavně to, že EuroFinancial láká především mladé lidi. Ti pak podepíší smlouvu o spolupráci, aniž by si ji pořádně přečetli. Smlouva je totiž na tři roky a při odstoupení se platí vysoká pokuta. ČNB tvrdí, že se na ni obracejí také rodiče studentů, kteří se upsali k EuroFinancial.

BOX: EuroFinancial je zprostředkovatel finančních služeb s více jak deseti tisíci klienty. Firmu vlastní Lukáš Hinterbuchner a Vlastimil Bezděk. Makléři firmy získávají klienty také pro pojišťovny AXA, Kooperativa nebo Generali.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít