Eisnerův bláznivý harmonogram - Euro.cz

Přihlášení

Eisnerův bláznivý harmonogram

, Ronald Grover,
Eisnerův bláznivý harmonogram
Zdroj: Euro.cz

Kouzelné království potřebuje nového šéfa bleskově, a ne až za dva roky

Michael Eisner se nejspíš domníval, že už jsou problémy za ním. Jeho plán odstoupit z pozice výkonného ředitele společnosti Walt Disney koncem roku 2006, který oznámil 10. září, by této dvaašedesátileté osobnosti dal ještě dva roky na obnovení úspěšnosti značky Disney a vylepšení její pošramocené pověsti. Harmonogram by navíc Eisnerovi umožnil mluvit do výběru jeho nástupce. Na generálního ředitele, který jen před několika měsíci ztratil pozici předsedy představenstva poté, co 45 procent akcionářů hlasovalo na valné hromadě společnosti Disney proti němu, to není špatný vývoj.
Ale období, které Eisnerovi u Disney zbývá, se nemusí nutně odvíjet podle ideálního scénáře. Další dva roky u kormidla nespraví vše, co firmu trápí. Bývalí členové představenstva Stanley Gold a Roy Disney, kteří s Eisnerovými metodami nesouhlasili a zosnovali pokus jeho o vystrnadění, pohrozili ještě většími problémy v případě, že Eisner zůstane. Podpory budou mít hodně: slábnoucí akcie firmy nepřestávají přivádět investory k zuřivosti, ačkoliv výnosy společnosti stouply. Ani televizní stanice ABC Network si nestojí dobře a jak firma Pixar Animation Studios v čele se Stevem Jobsem, tak Miramax Studios vedený Harveym Weinsteinem chtějí z partnerského svazku s Disney vystoupit, zejména kvůli rozporům s Eisnerem. Sean Harrigan, prezident kalifornského penzijního systému pro zaměstnance veřejnoprávních organizací, dlouhodobý Eisnerův kritik a akcionář firmy Disney, konstatuje: „Není nám jasné, jaký užitek mohou mít akcionáři z neschopného ředitele, který má dva roky do odchodu z funkce.“
Kéž by i představenstvo takhle prohlédlo. Jeho členové – řadu let kritizovaní jako přitakávači mocného ředitele firmy – budou muset učinit radikální rozhodnutí, která prověří jejich důvěryhodnost. Některým z těchto způsobů by si mohli opět získat podporu investorů:

NAJDĚTE NÁSTUPCE, A TO RYCHLE Představenstvo by nemělo dbát na Eisnerův harmonogram, mělo by mu naplánovat dřívější odchod a začít za něj hledat náhradu, ať už do hledání zapojí samotného Eisnera, či nikoliv. To ovšem neznamená, že by měli vynechat nástupce, jehož si zvolil Eisner – prezidenta firmy Disney Roberta Igera. A to ačkoliv nastupuje ze silné pozice muže číslo dvě a svou pověst si pošramotil slabými výsledky stanice ABC. Chce-li představenstvo najít nejlepšího kandidáta, musí najmout firmu vyhledávající řídící pracovníky a rozhodit sítě hodně daleko. V úvahu připadají bývalí zaměstnanci Disneyho, jako generální ředitel firmy Gap Paul Pressler, generální ředitelka internetového portálu eBay Margaret Whitmanová nebo prezident společnosti News Corp Peter Chernin. Nikdo z těchto špičkových manažerů zvenčí o nabízené pozici však nebude uvažovat, pokud se dozví, že Eisner bude ve firmě působit ještě dalších 24 měsíců.
To není jediným důvodem, proč není možné čekat až do roku 2006. Společnost Disney by mohla přitáhnout Pixar zpět, rozhodne-li o svém řediteli do poloviny roku 2005, kdy, jak říká analytička firmy Merrill Lynch Jessica Reif-Cohenová, bude Pixar potřebovat nového distributora. Igerova pracovní smlouva navíc koncem roku 2005 vyprší, což znamená, že i jeho může Disney ztratit, jestliže bude váhat a bát se udělat rozhodný krok.

POSILTE PRAVOMOCI PŘEDSTAVENSTVA Předseda představenstva George Mitchell, skvělý stratég ve funkci lídra většiny v americkém Senátu, není ve věcech byznysu žádným odborníkem, a povýšení do své nynější pozice po odhlasování nedůvěry Eisnerovi se zpěčoval. Představenstvo hledá dvanáctého člena. Mělo by přibrat někoho, kdo má kuráž a náturu na to, aby byl jeho předsedou, a mělo by se zaměřit na zkušené členy představenstva zvenčí, jako je například předseda firmy Clorox Robert Matschullat, kteří by dokázali hledání nového generálního ředitele vést. Někteří akcionáři soudí, že je Mitchell příliš spjatý s Eisnerem, a nevěří, že současný ředitel nebude mít na výběr vliv. A představenstvo by se mělo poradit i se zástupci penzijního fondu, kterým slíbilo při výběru dalšího člena poradní hlas.

PŘERUŠIT EISNEROVY VAZBY K PŘEDSTAVENSTVU Odstupující generální ředitelé svým nástupcům při přechodu do nové pozice někdy pomáhají. Ovšem v mnohých firmách, jako například v Coca-Cole a Xeroxu, byla ujednání o přechodu problematická, zejména v případech, kdy byl odstupující generální ředitel dominující postavou podnikové kultury, jako je Eisner v Disney. Riziko, že Eisner ve firmě zůstane, může hledání silného kandidáta hodně komplikovat. Proto členové představenstva musí Eisnerovi stanovit termín odchodu někdy záhy poté, co jmenují jeho nástupce.
Alespoň jednou dobrou zprávou je, jak soudí Patrick McGurn, viceprezident poradenské firmy Institutional Shareholder Services, že konec je na dohled. Zvláště poté, co představenstvo „promrhalo desetiletí“. I tak jsou ale ještě další dva roky intrikaření představenstva, nejistoty ve vedení a nespokojenosti investorů příliš. Je na čase, aby si myšák Mickey s Michaelem potřásl rukou a řekl mu sbohem.

Copyrighted 2002 by The McGraw-Hill Companies, Inc
BusinessWeek

Překlad: Hana Synková, www.LangPal.com

Diskuze